Horoskop na týden od 19. března 2018

18. Březen, 2018

My všichni, kdo se zajímáme o astrologii, můžeme v úterý slavit! Přibližně v 17:15 totiž s přesunem Slunce do znamení Berana nastává jarní rovnodennost a pro nás je to v podstatě začátek nového roku. Tedy nikoliv o půlnoci na 1. 1. 2018, ale 20. 3. 2018 ve čtvrt na šest odpoledneJ. Tato skutečnost krásně koresponduje s děním v přírodě. První jarní den symbolizuje probouzení přírody po dlouhém zimním spánku, proto si zaslouží naši velkou pozornost a je logickým adeptem na opravdový start nového roku.

Astrologicky jde o natolik významnou událost, že vám vřele doporučuji stihnout se vypořádat s veškerými starými resty do úterního odpoledne. To proto, abyste se ve svých životech mohli nerušeně znovu postavit na startovní čáru. Přechod Slunce z Ryb do Berana je jednou z nejdůležitějších změn, protože Ryby vlastně uzavírají cyklus, jenž byl před rokem započat právě v Beranu. Slunce v Rybách je tedy možné si představit jako moudrého starce, zatímco Slunce v Beranu jako malé dítě, bez znalostí a zkušeností, za to však plné energie, chuti a radosti.

Jarní rovnodennost tak pro nás znamená citelnou dávku životní síly, optimismu a motivace. Jen si zkuste představit ten obrovský zázrak probouzející se přírody! A pak si uvědomte, že my lidé jsme její plnohodnotnou součástí. Naše srdce omládnou, naděje a touhy ožijí, osobnosti v nás se probudí, a tak dále. Vstup Slunce do znamení Berana je oslavou života a my bychom se touto velkou událostí měli v maximální míře inspirovat. Úterní konjunkce Merkura s Venuší v Beranu je krásné spojení, které přispěje k vzájemnému porozumění a sdílení radosti.

Potud dobré. S plným nástupem znamení Berana je ale nutné zmínit i určitá možná „proti“J. Odvrácenou stranu Berana tvoří jeho příliš velký akcent na „já jsem“, „já chci“, a podobně. Určitou hrozbou je tedy bujení ega, méně ohledů a více hrubosti. Beran je zkrátka takový a v této souvislosti jsou na nás kladeny dva hlavní úkoly. Za prvé musíme tuto specifickou energii přijmout, protože není ani dobrá, ani špatná, ona prostě je, navíc každé znamení má svá pro i proti. A za druhé, příliš vychýlené beraní projevy je, v rámci práce na sobě, nutné aktivně kultivovat.

Nedivte se proto, že po vstupu Slunce do Berana nedochází jen k automatickému přívalu energie, pohodové náladě a všeobecnému zdaru. Samozřejmě to tak v případě některých jedinců být může, v závislosti na úrovni jejich vědomí a osobnostní vyzrálosti. Tento stupeň vyspělosti je ale poměrně velmi vzácný, a když vidím konstelace z druhé poloviny týdne (Venuše kvadrát Pluto, Slunce kvadrát Mars, vždy mezi Beranem a Kozorohem), dokážu si představit mírně řečeno nepokoje a není důležité, zda na úrovni osobní či společenské.

Je to tedy na nás. Je nutné převzít odpovědnost za vše, co se nám v životě děje. Máme možnost nechat se pozitivně inspirovat začátkem jara, objevit v sobě opravdu živelnou sílu, a mimo jiné ji využít i k úspěšné transformaci jakýchkoli negativních tendencí. Pokud tohle dokážeme, už nebudeme vláčeni osudem, ale staneme se skutečnými dámami (a pány) svého života. Přeji vám úspěšný vstup do nového roku!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.