Horoskop na týden od 2. do 8. září 2017

1. Září, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 2. do 8. září 2017

První zářijový víkend nabídne možnost rozloučit se s prázdninami opravdu na úrovni. Nechá vzniknout krásnou konstelaci, kterou bude možné lépe využít spíš v neděli, po vstupu Luny do Vodnáře. Jedná se o úzkou konjunkci mezi Merkurem a Marsem na předposledním stupni znamení Lva, jež je v přesném trigonu na Uran v Beranu. Toto spojení zajistí nutkání k uskutečnění akce, ovšem ne ledajaké a ne obyčejné. Za účasti Marse, Urana a znamení Lva, se musí jednat o záležitost zábavnou, výraznou, provokativní, unikátní a originální. Ať už půjde o sport, cestu, party nebo cokoli jiného, je pravděpodobné, že aktivita bude skvěle promyšlená, povedená a pro všechny zúčastněné na delší dobu nezapomenutelná. I přesto je ale při konjunkci mezi Merkurem a Marsem zapotřebí varovat před ostrostí, rychlostí a zbrklostí a tedy dbát na dodržení zásad bezpečnosti. Rozlučka s prázdninami tedy v závislosti na vaší nápaditosti může stát za to!

Pondělní nástup dětí do škol by měl pod převládajícím znamením Lva, a s Lunou ve Vodnáři, proběhnout v překvapivě odlehčené, hravé a usměvavé náladě. Děti by měly být naladěné přátelsky a komunikativně. Vzhledem k retrograditě Merkura bude ale jejich mysl spíš zaměřena na sdílení letních zážitků, než připravena vyhlížet nadcházející výuku.

Už v úterý odpoledne se ale uvažování dětí i dospělých začne citelně měnit, protože Merkur se otočí do přímého chodu. Naše myšlenky se začnou více zabývat současností, plně si uvědomíme a přijmeme fakt, že nejlepší část léta je neodvratně pryč. Díky své aspektaci a znamení by ale Merkur neměl v žádném případě dopustit lítost, zklamání či dokonce slzy. Ve Lvu je na podobné projevy příliš hrdý a blízkost Marsu mu, potažmo nám, dodává velmi silné, pozitivní a sebevědomé myšlení. Něco ve smyslu – zpátky ve škole nebo v práci? Naprosto nevadí! I tam se dá najít zábava, pořád je co dělat, pořád je o čem přemýšlet, těším se co přinese budoucnost, nuda nehrozí…

V úterý dochází k ještě jedné významné astrologické změně – Mars se přesouvá ze Lva do zamení Panny. Tím se jakákoli naše činnost, snaha nebo aktivita výrazně zefektivní. Vše co budeme dělat, bude do detailu promyšlené a v provedení precizní. Narozdíl od Marsu ve znamení Lva, kde bylo cílem spíš hrát na efekt, vyvolat silný dojem a sklidit potlesk. Ne, že by Mars v Panně byl zásadně proti pochvalám, ale v tomto znamení ho zajímá spíš bezchybná funkčnost, než naleštěné pozlátko. Takže z divadelních scén se přesuneme do dílen, budeme pracovitější, šikovnější, výkonnější a měly by za námi zůstat hmatatelné výsledky, byť se občas nevyhneme práci nevděčné a mravenčí, zato však potřebné. Ve znamení Panny Mars zůstane až do 22. října.

Poslední výraznou astrologickou událostí následujících sedmi dnů je Úplněk, který nastává ve středu v konjunkci s Neptunem v Rybách. Asi nemusím zmiňovat, že zvýšenému napětí se v tento den nevyhneme. Ovšem tento Úplněk by neměl být tolik dramatický, protože mu chybí dynamika Marse, překvapivost Urana či naléhavost Pluta. Je velmi výrazně Neptunský, takže jakkoli stojí v protějším znamení Panny Slunce a Mars, a vybízejí nás k přemýšlení, práci a realistickému pohledu na svět, díky tomuto Neptunskému Úplňku na chvíli znejistíme. Protože zároveň budeme silně vnímaví a cítící, tedy ne pouze myslící. V tomto ohledu můžeme zaregistrovat rozpor. Tento Úplněk v nás vyvolá obrovskou představivost, soucit, něhu a silnou potřebu zabývat se v životě potřebnými věcmi i lidmi, neboli pomáhat a být užiteční. Jde o konstelaci, která dokáže doslova likvidovat manýry ega, naopak je přizpůsobivá, poddajná a obětavá. V tomto ohledu si znamení Panny a Ryb dobře rozumí. Obzvlášť senzitivnější jedinci mohou využít magické síly a krásy tohoto Úplňku!

Přeji vám úžasný týden!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.