Horoskop na týden od 1. do 7. července 2017

30. Červen, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 1. do 7. července 2017

Dominantním znakem tohoto týdne je zcela jednoznačně trojice osobních planet ve znamení Raka. Na tom rozhodně není nic špatného, je v tom jen malý zádrhel. Planety, které v Raku jsou, se do něho totiž typově příliš nehodí. Rak je mimořádně citlivé až přecitlivělé znamení a proto si výborně rozumí s planetami podobných významů. Slunce, Mars ani Merkur, které zde tentorkát stojí, ale Raka příliš nechápou. Jsou výrazně víc o činech, prosazení a myšlení, než-li o prociťování, nostalgii a emocionálních jistotách. Navíc, planety v Raku přijímají problematickou aspektaci, takže na žádný větší klid a bezstrarostnost to v tomto období nevypadá.

Slunce je v kvadratuře na Jupiter, Merkur na Uran, ale patrně největším oříškem je opozice Marse na Pluta, a protože jsou všechny Račí planety poměrně blízko u sebe, v podstatě se dá říct, že jsou v opozici na Pluta všechny. Díky tomu mohou záležitosti domova a bydlení zaměstnávat naši mysl i svaly více, než by bylo zdrávo. V rodinách mohou probíhat silovější střety. Tím nemyslím, že bychom se měli doma „mydlit“, ale půjde spíš o uplatňování moci, autority a represi. Je možné, že z nějakého důvodu budete místo klidu prázdnin prožívat určitou formu stresu a práce na domu (bytu). Zkrátka rodinné prostředí nám dá po všech stránkách zabrat.

Díky tomu, že Luna je až do podvečera neděle 2. července ve Vahách a Venuše dobře aspektovaná v Býku, předpokládám, že až do této doby bude do určité míry reálné se s přemírou napětí vypořádat se ctí a na úrovni. Ale od nedělního večera až do středečního rána se Luna pohybuje znamením Štíra, čímž přilije do emocionálního a nervového ohně kombinace Mars opozice Pluto a Merkur kvadratura Uran. Toto je tedy nejproblematičtější časové pásmo následujícího 7-denního období, s emocemi zabarvenými spíše do tmavších odstínů, vážností, bojovnější náladou a drásavou hloubkou prožívání.

K prvnímu odlehčení situace dojde ve středu po sedmé hodině ranní, kdy se Luna posune ze staženého Štíra do uvolněného Střelce a zároveň Venuše přejde z Býka do znamení Blíženců. Naším pocitům a emocím jako by tím někdo sundal ze zad batoh naplněný cihlami. Zatvrzelost částečně nahradí svěžest a začne proudit pozitivnější energie. Další dobrou zprávou je pak posun Merkura z Raka do Lva, čímž se téměř zbaví škodlivé kvadratury na Uran. Nastane 6. července brzy ráno a zajistí, že to nejlepší z celého týdne přijde na závěr – ve čtvrtek a v pátek. Naše myšlenky, naladění i vztahy by měly být v rámci možností pozitivní.

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.