Horoskop na týden od 10. září 2018

9. Září, 2018

První zářijový týden utekl bleskově a máme před sebou týden druhý. Na nebi se děje pořád něco, ale ne všechny konstelace jsou stejně významné. Snažím se popsat vždy ty, které považuji za podstatné, ty, které dle mého názoru pocítí většina z vás nejvíce.

První z nich je přechod Venuše z Vah do znamení Štíra. Venuše tam přestupuje právě nyní, kdy píšu tento článek, v neděli 9. září. Letos tam setrvá dlouho, až do 7. ledna 2019, protože bude retrográdní. Funkcí Venuše je přitahovat to, co je sympatické naší povaze, kde se cítíme dobře, co se nám líbí. A to je u každého jiné. Každý máme svou Venuši v jiném domě, jiném znamení i aspektaci. Obecně se posuneme v této době víc do roviny smyslnosti, hlubokých prožitků, sexuality, intenzivních vášní a afektů. Určitě se projeví žárlivost, snaha činit druhé na sobě závislými. To vše nás intenzivněji zaplétá do vášní a zmatků. Jsou přítomny problémy s odevzdáním se partnerovi. Spíš bude přítomná touha po zmocnění se ve vztazích. Vztahy budeme víc zkoumat, trápit se jimi, cítit napětí a protiklady. Střídat se mohou emocionální extrémy, láska s nenávistí.

Ve středu vytvoří Venuše ve Štíru opozici na Uran v Býku. Mars se v úterý přesune do Vodnáře a vytváří pomalu, ale jistě, kvadraturu na Uran (přesná příští týden). Astrologové tuto disharmonickou konfiguraci nazývají T-kvadraturou. Ta je hlavním tématem tohoto a příštího týdne. O co v ní jde:

Jde o to rozříznout nějakou záležitost. Můžete zažívat situace: Mám se rozhodnout odejít nebo zůstat? Mám dát přednost tomu nebo onomu? Rozumu nebo citu? Penězům a jistotě nebo osobnímu osvobození? (majetková osa). Pokud se vás tyto konstelace dotknou v individuálních horoskopech, pak vám vnější neúnosnou situací navodí stav mysli na útěk, odchod, nutkavost vyřešení teď nebo nikdy. Měli bychom být těmto konstelacím vděčni i z toho důvodu, že pokud by k takovému rozhýbání nedošlo, nikdy bychom se nehnuli z nefungujících vztahů. Jsou to vlastně aspekty, které nás značně posunou a změní naše vztahy o 180 stupňů.

Mars a Venuše v napojení na Uran představuje princip neskutečného napětí s explozivní dynamikou a způsobuje radikální změny. Ale záměr s námi je vždy dobrý, a proto jen tam, kde nějaký systém ohrožuje a omezuje náš vývoj. Ponouká nás k tomu, abychom se vzdali všeho jistého a pevného a byli tu jen sami za sebe, alespoň na nějakou dobu. Aspekt je to pochopitelně více zaměřený na sebe, na ego a jeho potřeby. Může zde být problém se začleněním a trpělivým uvažováním.

Po celou tuto dobu se setkáme s neochotou, aby se vztah dál vyvíjel. Lepší je konec utrpení, než utrpení bez konce. K tomu nám Uran definitivně pomůže!

Ale abych byla spravedlivá, máme zde i podpůrné aspekty, a to hlavně Slunce trigon Pluto a sextil Jupiter. To dává pozitivní možnosti rozvoje, silné regenerační schopnosti našeho těla – už proto stále znovu apeluji na očisty a detoxikace.

V pátek se vytvoří i Merkur trigon Pluto. Slunce i Merkur jsou v Panně, takže zmínit důležitost služby v našich životech je více než nutné. Služba, milí přátelé, vzbuzuje vnitřní jistotu, alespoň já to tak mám. Je to smysluplná pomoc druhým lidem a může se manifestovat přes práci jakoukoliv, pokud ji pokládáme za prospěšnou a máme pocit, že pomáháme něco změnit k lepšímu. Myslím tím pocit, že jsme vědomou silou a ne sobeckou, bezmocnou hromádkou lítosti nad nepřízní osudu.

Přeji vám všem další krásný týden.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel. – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.