Horoskop na týden od 12. do 18. srpna 2017

11. Srpen, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 12. do 18. srpna 2017

Zajímavé události se začnou dít v neděli. Nejprve se Merkur v Panně stává retrográdním. Retrogradita působí jako určitá brzda pro přirozené působení planety, vytváří vliv méně přímý, méně viditelný a jakoby do sebe uzavřený. V případě Merkura to bude jednoznačně znamenat určité komunikační problémy. Zamyšlenost, hloubavost a zamlklost místo svěžího přátelského klábosení. Retrogradita je ale na vině jen částečně, Merkur v Panně totiž nemá rád zbytečná slova, i když je v přímém chodu, takže zas tak moc se neděje. Zpětný chod Merkura tentokrát ocení hlavně analytici a všichni ti, kteří mají rádi detaily, přesnost a preciznost. Díky retrograditě totiž budou ještě soustředěnější než obvykle, což přinese odpovídající výsledky. Na nenáročnou společenskou konverzaci to ale opravdu nevypadá.

Pro pořádek a smysluplnost bude hlasovat i Slunce, které v neděli vytvoří trigon na Saturn ve Střelci. Ne, že by to byl typ energie, kterou chce hravé Slunce ve Lvu cítit, ale protože jde o harmonické spojení, potenciál tohoto aspektu je pro nás velmi dobrý. Pod tímto vlivem naše snahy a činy nebudou střelbou naslepo. Vše bude mít tendenci být připraveno, promyšleno a řízeno. Pro mnoho lidí to asi libě nezní, ale střízlivost, racionalita a reálná očekávání jsou pro jakékoli akce, plány či třeba podnikatelské projekty naprosto nezbytné. Díky trigonu mezi Sluncem ve Lvu a Saturnem ve Střelci nám nebude chybět odvaha konat, přitom pod profesionální manažerskou taktovkou.

Jakkoli Merkur a Slunce vykazují tlumící vlivy, v neděli dopoledne to tak zatím cítit nemusíme, protože Luna se v nezkrotném Beranu lepí na provokativní Uran. Tato nervní a netrpělivá konstelace jakoby nám našeptávala, že opatrnost, racionalita a rozvaha je špatně. My díky tomu můžeme znejistit, zaznamenat rozporuplné pocity a ve výsledku nepříjemnou náladu a nepohodu. Už po jedné hodině odpoledne se ale Luna přesune do znamení Býka, čímž pocit nejistoty, zda se přizpůsobit nebo bouřit, postupně odezní. Upřednostníme cestu zdravého rozumu.

Moc ráda bych si to nejlepší nechala nakonec, ale tentokrát to nejde. Venuše totiž v úterý prochází zónou s minimálním manévrovacím prostorem. Ze znamení Raka vytvoří opozici na Pluto, což v našich životech může znamenat více věcí, ale jen málokdy zdravých a harmonických. V podstatě jedinou situací, kdy je tato konstelace rozumně snesitelná, je intenzivní přitažlivost a láska mladých milenců. Procházíte-li ve svých čerstvých vztazích touto fází, mohou vás skutečně čekat mimořádně silné prožitky. Ten stejný aspekt se však v případě jiných vztahů může projevovat méně příjemně – ponorka, nátlak, spoutanost, dusivost, čili negativně vnímaný vztah, z něhož je tendence unikat, bohužel většinou neúspěšná. Ale i těžce prožívané rozloučení, nenaplněná touha, žárlivost nebo chorobná závislost, tedy vztah, o který za žádnou cenu nechceme přijít, byť nás spíš trápí než uspokojuje. V každém případě napěťové spojení vodní Venuše s Plutem je zárukou intenzivních hlubokých pocitů a prožitků v oblasti našich vztahů. Přeji Vám krásný týden!

(Mějte prosím na paměti, že se jedná o výklad aktuální situace na nebi platný obecně. Jeho výpovědní hodnotu tak není možné srovnávat s analýzou Vašeho osobního horoskopu. Přesto je ale při správném přístupu dobře použitelný)

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.