Horoskop na týden od 14. května 2018

13. Květen, 2018

Nejvýznamnějším dnem nadcházejícího týdne bude úterý, které nabídne nejen novoluní, ale také přechod pomalu se pohybujícího Urana do Býka. Uran v novém znamení vydrží téměř dalších 8 let a z tohoto pohledu se jedná o mimořádnou astrologickou událost. Vysvětlení vlivu Urana v Býku na naše životy si zaslouží samostatný článek a v průběhu týdne se ho pokusím napsat. Velmi důležité je rozhodně také úterní novoluní, které vám přiblížím v pondělním příspěvku zde na mém facebooku.

V tomto týdnu nás toho ale čeká víc. Středa bude patřit Marsu. Ten se nejprve posune z Kozoroha do Vodnáře, kde vydrží s menší přestávkou až do poloviny listopadu. A ve stejný den Mars vytvoří přesnou kvadraturu s Uranem v Býku. Popravdě řečeno, středa ve výsledku získává značně revoluční a buřičský nádech. V předchozím znamení, tedy v Kozorohu, měl Mars velmi kontrolované, konzervativní a cílené projevy. Nebyl tam slabý, ale usměrněný. A my jsme díky tomu mohli i leccos zrealizovat, v našich snahách se posunout na vyšší úroveň. Sice to nebyla žádná zábava, ale plody to nést mohlo.

Teď, po vstupu Marse do Vodnáře a hlavně díky kvadratuře na Uran, to bude jiné. Naše snahy, iniciativa a aktivity budou méně svázané a racionální. Směřování našeho jednání a konání lehce vykolejí, ale toto vykolejení bude vítáno s otevřenou náručí. Autority a zavedené, automaticky následované postupy najednou začnou vadit, dráždit a provokovat. Pocítíme tlak na nutný vývoj, modernizaci a změnu. A v tomto případě je naprosto jedno, jestli se ta změna někomu nehodí nebo nelíbí. Doba je teď hodně rychlá a společnost, včetně nás, se jejímu volání po nových idejích a ideálech musí přizpůsobit.

V osobních životech můžete očekávat určité turbulence, nové nápady a motivace, nebude vám chybět kuráž dlouhodobě budované věci kompletně překopat, protože jste si svou novou myšlenkou aktuálně zcela jistí. Mars ve Vodnáři na vás v tomto duchu bude promlouvat několik následujících měsíců, a pokud se ve svém životě pro změnu směru skutečně rozhodnete, neradila bych vám pro realizaci tento týden. Kvadratura Marsu na Uran by totiž mohla nadělat víc škody než užitku a místo očekávaného výsledku byste se mohli ztrácet v chaosu. Věřím ale, že k tomuto scénáři by nemělo docházet ve velkém rozsahu, Slunce v Býku totiž překotným změnám nakloněno není.

Navíc, už v pátek se situace alespoň v našich hlavách více stabilizuje, protože Merkur v Býku vytvoří krásné spojení se Saturnem v Kozorohu. Budeme schopni konstruktivně a prakticky přemýšlet a na základě tohoto typu uvažování také postupovat. Je to dobrá rozumová kontrolka nad případně příliš ztřeštěnými či nereálnými nápady Marse ve Vodnáři. Slunce s Merkurem v Býku žádné zběsilosti nedopustí. Zároveň ale marsovské impulsy neudusí, pouze zdravým selským rozumem rozliší co ano a co ne, takže výsledek našich nových snah vůbec nemusí být naivní nebo nesmyslný.

Sobota nabídne příjemnou změnu pro rodinný život. Tak trochu rozlítaná Venuše v Blížencích se na celý měsíc přesouvá do klidného, emotivního a domáckého znamení Raka. Jedná se postavení typicky ženské, tradiční a konzervativní, tedy žádná emancipace, nýbrž role, v nichž jsou ženy dokonalými matkami a manželkami, skvěle, láskyplně a komplexně pečující a všechny členy rodiny. Tato role rozhodně není snadná, což asi potvrdí každá žena, která si ji na plný úvazek zkusila. Na druhou stranu má i své velké kouzlo. Přirozená a nenucená schopnost obětovat velký kus sebe pro spokojenou atmosféru a perfektní zázemí doma je úžasným darem. Počínaje sobotou se díky Venuši v Raku budeme domů těšit víc než dřív.

Přeji vám nádherný týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.