Horoskop na týden od 15. do 21. července 2017

14. Červenec, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 15. do 21. července 2017

Následujících sedm dní přináší jako vždy několik zajímavých situací. Pojďme začít tématem, které se může v některých ohledech jevit jako trochu náročnější. Jedná se o konjunkci mezi Sluncem a Marsem v Raku, která nás v drobné obměně doprovázela už minulý týden. I tentokrát se jedná o dominantní konstelaci celého týdne, jen s dvěma malými změnami – spojení těchto planet je ještě těsnější a opozici Pluta střídá kvadrát Urana. Co to tedy znamená?

Konjunkce Slunce s Marsem vytváří obrovskou sílu, energii, průraznost, nebojácnost, hrdost, sebevědomí, touhu jít vpřed a uspět. Tím, že k ní dochází v uzavřenějším a citlivějším znamení Raka, bude tato konstelace znamenat především mohutnou motivaci, takový vnitřní motor. Pravděpodobně budeme pociťovat značnou potřebu o něco usilovat a prosadit se. Projev silného vnitřního odhodlání ale nemusíme dávat přehnaně najevo a vyčerpávat tím onen potenciál. V domácím prostředí mezi nejbližšími s námi v tomto období ale nemusí být snadné vyjít. To je totiž prostor, v němž planety v Raku ostychem netrpí. Můžeme zde tak narazit spíše na konfliktnější než pohodové situace anebo se zkrátka místo lenošení bude pracovat.

Kvadratura, kterou Slunce s Marsem přijímá od Urana, ale s výsledným typem působení ještě trochu zamíchá. Vytvoří silnou touhu po svobodě a nezávislosti a vnitřní přesvědčení, že je zapotřebí se o tento lákavý stav zasadit a zabojovat. Najednou tak s doposud ctěnými tradicemi může být problém a síla zvyku by se mohla otřást v základech. Rutina a určitá nuda každodenního rodinného života zničehonic může začít vadit. Na důležitost opuštění zastaralých nefunkčních systémů mohou na politické scéně výrazněji upozornit vlastenecké strany a hnutí.

Těch projevů je samozřejmě víc, ale důležité je být připraveni na období, v němž budeme pociťovat silnou touhu pohnout se z místa, osamostatnit se, zbavit se závislosti a jakékoli nesvobody či omezení. Byť projev nebo prožívání této energie nemusí být vždy právě ladné:). Zkrátka takové trochu revoluční naladění. K neshodám může docházet obzvlášť mezi nedělním večerem a pondělním ránem. Tato těžko zkrotitelná energie se znovu výrazněji o slovo přihlásí ve čtvrtek, kdy Mars vstoupí do znamení Lva. To může znamenat posun od naladění k činu, tedy demonstraci nezávislosti a sebevědomých osobitých projevů.

Další planetou, která v tomto období rozhodně stojí za zmínku, je Merkur. Ten prochází Lvem a postupně vytvoří sextil na Jupiter ve Vahách a trigon na Saturn ve Střelci. Po celých sedm dní nepřijímá jediný negativní aspekt. Toto postavení je skvělé pro dramatiky, herce a autory textů, které by spíš než informovat měly bavit. Vzájemnou komunikaci si více užijeme, naše mozky budou plodit kreativní nápady a optimisticky laděné myšlenky. Na své názory i odvahu je projevit budeme hrdí. Studium a zkoušky půjdou většinou bez komplikací.

Nakonec pár slov k Venuši, planetě lásky. Do pondělka bych vám radila se věcem partnerským a milostným spíše vyhýbat nebo je pro jistotu nebrat příliš vážně. Venuše v Blížencích totiž tvoří kvadrát na Neptun v Rybách, což zavání růžovými brýlemi, nefér jednáním a možným zklamáním. Hned v úterý ale Venuše vysílá trigon na Jupiter a to už je jiná káva:). Jděte do společnosti a bavte se. Příležitostí k seznámení by mělo být dost a pod vlivem Jupitera by se mohlo zadařit i zajímavěji. Tento pozitivní aspekt se rozhodně snažte využít. Svým zpsůobem jde o nedostatkové zboží a příští týden už nebude:).

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.