Horoskop na týden od 17. září 2018

16. Září, 2018

Do středy se zpřesňuje kvadratura Marse na Uran, pak se stává separační a její vliv bude pomalu slábnout, i když i pár dní po přesném aspektu jsou síly citelné. O této konstelaci jsem už psala, všechno, co můžeme pozorovat ve světě, všechny výbuchy, zřícení budov, mostů, ničivý hurikán v U.S.A., tajfun na Filipínách, stávky a protesty např. v Německu, přičítám tomuto kvadrátu, který přes retrograditu Marse působil déle, než jsme většinou zvyklí.

I v tomto týdnu, obzvlášť v první polovině, se dají očekávat ve světě podobné katastrofy. V našich myslích na individuální rovině převládá neovladatelnost, vzrušivost, neopatrnost, agresivita, která se v extrémním případě stává násilnou. Neměli bychom podceňovat tuto obrovskou energii a snažit se vědomě ovládnout impulsivitu a zkratkovitost. Vyvolává vzpouru proti všemu, co nezapadá do našich očekávání. Aspekt urychluje naše normální tempo rozvoje a růstu. Popohání nás ke změně a jednání. Věci jsou rychlé a tak horké, že se nestačíme divit. Tímto vlivem dochází k nespavosti, protože tato energie je příliš i na naší nervovou soustavu. Fyzické tělo se špatně srovnává s koncentrovanou silou této energie, časté jsou i bolesti různého rázu.

Každopádně buďte velmi opatrní, je to výrazně nehodová konstelace, přitahuje extrémní situace. V oblasti sexuality přináší rychlou vzrušivost a patologickou nezávislost. Aspekt nás žene do extrémních poloh. Můžeme cítit větší množství energie, která je pránou a ve větším množství se nachází ve vysokohorských oblastech (velkoklimatické pránické zóny), proto horolezci spí o mnoho hodin méně i při extrémní zátěži. Ve vysokých horách se také lépe učí, jak zacházet s pránou, lépe se tam cítí její proudění.

Proces zpracování, např. tohoto problému s výbušností, špatným ovládáním, impulsivitou a extrémní podrážděností apod., záleží na způsobu reakce na vyvolané následky. Jde tedy o chování, cítění a myšlení v mnoha různých situacích. Neboli svým chováním vyvoláme nějakou odezvu ve vnějším světě. Odezvy mají v časové rovině tendenci gradovat, aby přitáhly naše vědomí, pozornost, abychom byli nuceni změnit své niterné nastavení. Situace se stávají neúnosné. A takto samovytvořené podmínky se zobrazují v současném životě v horoskopu narození jako konkrétní aspekt nebo konstelace. Opakuje se to tak dlouho, dokud člověk nepochopí a nezaujme k úkolu z vývojového hlediska ten správný postoj. Jde o polohu, kdy přirozeně vcházíme do stavu neubližování sobě ani svému okolí, nevytváříme podmínky pro další znovuzrozování.

V sobotu Merkur, a v neděli Slunce, vstoupí z Panny do Vah a zároveň přestává působit naše neharmonická T-kvadratura. Obě planety se ve Vahách vyhýbají třenicím a konfliktům, mají z nich přímo fyzickou nevolnost. Vyrovnávají napětí, urovnávají spory, jsou ochotny dělat kompromisy.

Je také pravdou, že se můžeme vyhýbat tomu, co nás irituje a raději to přehlédneme, než abychom se tomu postavili a vytvořili přímo úměrnou odezvu. Můžeme mít častěji sklony čekat, že se problémy vyřeší samy, chráníme se před nutností zaujímat jednoznačná stanoviska.

O víkendu je Merkur ve Vahách v kvadratuře na Saturn a můžeme se chtít spíš intelektově stáhnout víc do svého nitra. Možná je to vhodná doba k jeho hlubšímu zkoumání, uvědomování si, co je za vnějšími formami věcí a co se skrývá v temnějších zákoutích naší vlastní duše. Spoléhejme víc na své vnitřní vnímání. Může se stát, že jen tak pochopíme skutečný význam problémů.

Přeji vám další krásný týden.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.