Horoskop na týden od 18. června 2018

17. Červen, 2018

Nejdůležitější událostí v následujících sedmi dnech je jednoznačně přesun Slunce z Blíženců do znamení Raka. To se stane ve čtvrtek. Ještě před tím ale stihne Merkur uzavřít dva nádherné trigony na Jupiter a Neptun. Vzhledem k tomu, že v sobotu se Merkur naopak dostane do opozice na nekompromisní Pluto v Kozorohu, radím vám využít první polovinu týdne pro setkání, cesty, smlouvy, různé formy vzdělání, zkoušek, apod. Merkur, mimo jiné, symbolizuje výměnu informací, proto je pánem veškeré komunikace. Komunikace je přitom významnou součástí našich každodenních životů, proto je „kvalita“ Merkura na nebi mimořádně důležitá. V první polovině týdne bude panovat spíše snaha k dohodám, přizpůsobivost a velkorysost. Ve druhé polovině může naopak převládat komunikační neochota, tlaky a dusno. Vzhledem k postavení Merkura ve znamení Raka, by tato nepohoda v myslích mohla zafungovat především uvnitř rodin.

Když už byla zmíněna určitá komunikační disharmonie, v této souvislosti zmíním ještě opozici mezi Venuší ve Lvu a Marsem ve Vodnáři, kteří si ocitnou v nesouladném spojení ve čtvrtek. V tomto případě se ale nebude jednat o nastavení mysli a komunikaci jako takovou. Tento opoziční aspekt míří přímo do partnerských vztahů, konkrétněji do oblasti milostné a milenecké. Nebude zcela snadné dosáhnout porozumění mezi po lásce a vášni toužícími ženami a relativně chladnokrevně uvažujícími muži, kteří se snaží prosadit svou vůli. V některých případech ale opozice mezi Venuší a Marsem může způsobit naopak silnou přitažlivost, nicméně troufám si tvrdit, že přitažlivost s krátkou životností. Při neshodách pod vlivem tohoto aspektu je bezpodmínečně nutné učit se vzájemné úctě mezi mužem a ženou a potlačit projevy agrese a požitkářství. Ženy budou mít v tomto čase možnost uvědomit si svou skutečnou krásu a hodnotu.

Nakonec to nejdůležitější – Slunce se na měsíc přesouvá z Blíženců do znamení Raka. Následuje zde planetu Merkur, aby potvrdilo a výrazně posílilo význam naší psychiky, duše, citu, péče, minulosti, domova, atd. Životy nám nejspíš o něco ztěžknou, už jen proto, že lehkosti bytí se Sluncem v Blížencích se dá jen těžko vyrovnat. Znamení Raka je skutečně velmi hluboké a křehké. Místo štěbetání o všem možném, a často vlastně o ničem, si budeme více „dělat hlavu“. Třeba z obav o rodiče či o bydlení. Místo společenských aktivit a věčného kmitání po okolí zatoužíme po klidu a zázemí, včetně toho citového. Můžeme sami sebe překvapit tím, že si prohlédneme rodinná alba a nostalgicky zavzpomínáme. Důležitá pro nás bude bezpečnost a opatrnost. Nedivte se, když u sebe i v blízkém okolí zaznamenáte větší náladovost a přecitlivělost, to už zkrátka ke znamení Raka patří. Pokuste se tento čas využít k hledání a upevňování základu našich životů, tedy rodiny. Přeji vám další krásný týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.