Horoskop na týden od 19. do 25. srpna 2017

18. Srpen, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 19. do 25. srpna 2017

Mimořádně zajímavý týden máme před sebou a to díky dvěma skutečnostem. Jednak v pondělí nastane úplné zatmění Slunce, které patří z astronomického pohledu k těm nejvýznamnějším v celé druhé dekádě 21. století. A pak ve středu Slunce změní své působiště přestupem ze znamení Lva do Panny, což bude znamenat opravdu citelnou změnu astrologického klimatu.

Pojďme se na události následujících sedmi dní podívat chronologicky. Ve sobotu večer vstoupí Luna do znamení Lva, čímž potvrdí naprostou Lví nadvládu, protože v tomto královském znamení už je i Slunce s Marsem. Tato Lví oslava bude dále posílena nedělním sextilem mezi Marsem a Jupiterem a Sluncem, které v pondělí vytvoří trigon na Uran v Beranu.

Období mezi sobotním a pondělním večerem tak bude patřit představení totálního ega a sebevědomí. Energie, vitalita, dětská hravost, radost a optimismus z nás budou cítit na sto honů. Tento vliv výrazně posiluje vůli, statečnost, hrdost a bojovnost. Dá se očekávat touha demonstrovat sílu, vítězit a sklízet obdivné reakce. Jedná se o projevy show, nezávislosti a nezastavitelnosti. Tyto tendence se obecně dobře hodí pro naplno prožité prázdniny, kdy má člověk občas chuť podlehnout dojmu, že mu patří svět, že večírek nejspíš nikdy neskončí, a že jakákoli překážka je lehce překonatelná. Ovšem na druhou stranu zde v případě nezralých jedinců hrozí i pýcha, nedostatečná sebekontrola a sobeckost. Skutečně záleží na každém z nás, jak s přívalem této obrovské energie naloží.

V pondělí večer dojde na 29. stupni Lva k vrcholné astronomicko-astrologické události. Novoluní, jež zde nastává, je zároveň úplným zatměním Slunce. Fakt, že se tak děje na jedné z nejvýznamnějších stálic, Regulu, jen dál posiluje jeho význam. Toto zatmění jakoby varovalo před negativními projevy znamení Lva a připomíná přísloví „pýcha předchází pád“.

S napětím budeme obzvlášť sledovat, jaký vliv bude toto zatmění mít na USA, protože právě Spojené státy jsou jím jako jediné zasaženy. Stín Měsíce postupně přejde přes 11 amerických států. Ale vliv zatmění na USA není dán jen viditelností z jeho území, významnou roli zde hraje i postava amerického prezidenta Donalda Trumpa. Úplné zatmění Slunce se totiž odehrává přímo na Trumpově ascendentu, nedaleko planety Mars, takže se například nedá vyloučit ani negativní událost spojená s jeho osobou. Možné jsou i konflikty s Íránem, Sýrií či Ruskem. Protože vliv zatmění nekončí dnem, kdy nastane, situace kolem Trumpa a USA se může plně projevit i během následujících několika měsíců.

Tímto pondělním zatměním se s námi znamení Lva pomalu rozloučí, protože už v úterý ho přesunem do Panny opustí Luna a hned po ní udělá ve středu to samé Slunce. Asi vás nepotěším, ale touto změnou svým způsobem končí prázdniny. Ne, že by děti měly předčasně nastoupit do školy, a dospělí do práce, ale jde o mentální nastavení. Místo živelné energie a téměř dokonalé bezstarostnosti zkrátka najednou začneme vnímat povinnosti a uvědomíme si, že čas dovolených se nekompromisně blíží ke konci. Budeme nuceni zabývat se přípravami na nástup dětí do škol, atd. Nu což, pořádek musí být:).

Přeji vám profesionálně zvládnutý přechod ze Lva do Panny!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.