Horoskop na týden od 19. listopadu 2018

18. Listopad, 2018

V tomto týdnu dojde ke třem důležitým astrologickým jevům. Prvním z nich je úterní kvadratura Marsu z Ryb na Jupiter ve Střelci. Jupiter má ve Střelci větší astrologickou hodnotu než špatně postavený Mars v Rybách. Přináší zásadní rozpor mezi spontánní akcí a právem. Je to konstelace domáhání se zákona neférovými metodami, jako je slídění po nejasných informacích, snaha dohodnout se za zády, nečestnost, apod. Spolu s retrográdním Merkurem rozhodně nepřeje uzavírání obchodních spojení, podepisování významnějších smluv, otevírání právních sporů.

Mars v Rybách je bojovník za práva slabších. Mohou to být zvířata, sirotci, nějak hendikepované skupiny obyvatel. Na tom by asi nemělo být nic až tak špatného, ale Mars v Rybách je samo o sobě dost nešťastné umístění pro Mars a navíc v takto neharmonické aspektaci. Jupiter ve Střelci je naopak nejsilnější postavení pro právo, jaké si umíme v astrologii představit. Takže ve finále to může vyústit v nátlak na právo a zákony třeba přes emoce (Ryby), přes hru na city nějakých neziskových organizací. Štítem je „utlačovaná skupina“ lidí a cílem velké právní výhody. Toto umístění Marsu je pokřivené, nerovné, s nečitelností, odkud vlastně působí (Ryby), kdo tahá za nitky.

V individuálním životě je to také tak. Tlak přes emoce a ukřivdění k větším výhodám. Je zde větší sklon ke zpupnosti a vnášení patosu do celkem bezvýznamných událostí, čímž by si je rády pozvedly do vyšších úrovní.

Nenechte se začátkem týdne zmást.

Druhou astrologickou událostí je čtvrteční přechod Slunce do Střelce. Už je tam správně Jupiter a teď tam dojde po roce i Slunce, které s ním začne tento týden tvořit konjunkci, ale ta bude přesná až příští pondělí. Nicméně bude cítit už koncem týdne. Zákony, zákony, jejich dodržování a překračování. Trochu je to laděno až do mezinárodních práv a dohod.

Přechod Slunce do Střelce v nás probudí více nadšení a optimismu, budeme mít víc fyzické energie a i příležitostí k radosti. Toto znamení je kromě výše jmenovaného i hodně sportovně laděné. Pro radost z pohybu a výchovu k čestnosti, kterou má Střelec tak rád, je sport důležitý. Je to znamení radosti, zábavy, cestování, seminářů, konverzace. Dáváme větší projev spontaneitě a delšímu plánování. Ve vzduchu převládne pocit pohody, míru, bezčasovosti, věčnosti.

Co také patří ke střelcovské energii je šíp vystřelený lukostřelcem do dáli. To má vícero významů. Ten nejvíc lidský spočívá ve zvýšené projekci chyb na druhé. Člověk má mimořádný sklon vidět třísku v oku svého bližního, avšak přehlíží břevno ve svém oku. Tím zabředáváme do vnitřních lží a hodností, které udělujeme sami sobě. Škála viníků, na něž lze svalit vinu za naše rozčílení a nevoli sahá od členů rodiny po vládu. Když však na sobě pracujeme systematicky, po nějaké době si uvědomíme, že za našimi emocionálními propady stojí úplně jiné původní příčiny než je např. partner a jeho „nevhodné chování“. Ty příčiny jsou se 100% jistotou v naší minulosti.

Střelec je ohnivé znamení a leckdy si libuje v přehnaných reakcích vůči vnějšímu okolí. Je to jeho nezkrocená stránka, která se manifestuje na mnoha výjevech ohnivými šípy. Jupiter byl znám svým extrémním temperamentem. Když někdo učiní výpad proti někomu nebo reaguje mimo přijatelné proporce, je to spojeno s hlubokými vnitřními pochybnostmi. Místo abychom vyhledali svůj vlastní vnitřní strach, libujeme si v přehnaných reakcích.

Hledání pravdy a spravedlnosti je nejdůležitější metou Střelce. Ta vyšší spravedlnost není proces oko za oko, zub za zub. To jen my lidé na zemi ji tak vnímáme. Je to spíš záležitost dodržování kosmického pořádku, kde absolutním soudcem nejsme my lidé, ani nemůžeme být ze samé podstaty. Spravedlnosti, tak jak ji vnímáme, se během jedné inkarnace nemůžeme dočkat, je pošetilé se chovat proti svědomí s tím, že žádná spravedlnost stejně neexistuje. Hledání smyslu života a spravedlnosti je základní potřebou každého člověka. Teprve když jsme ochotni osvobodit tento život z izolace jedinečnosti a uznat jej jako článek dlouhého řetězu nebo žebříku, naučíme se chápat smysl a spravedlnost osudu. Osud jednoho života je výsledkem dosavadních inkarnací. Zároveň to od nás vyžaduje, abychom převzali plnou odpovědnost za svůj osud, což je krok, do kterého se člověku dnešní doby moc nechce.

Budeme se snažit nalézt smysl života stále v hojnějším počtu. Nejprve ale musíme být k sobě upřímní a vědomě převzít odpovědnost za všechny naše myšlenky, činy i slova. Přeji vám k tomu vlastní odhodlání a to nejen v období zdůrazněného znamení Střelce. Třetí událostí je páteční úplněk, ale o tom vám napíši v příštím příspěvku. Krásný celý týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.