Horoskop na týden od 20. 8. 2018

19. Srpen, 2018

Milí přátelé, příští týden se z astrologického pohledu přesuneme do převažující zemské energie. Slunce ve čtvrtek vstoupí do znamení Panny. Tím posílí zemský živel (Pluto, Saturn, Mars už je v Kozorohu).

Končí bezstarostné období znamení Lva a začínáme se obracet ke svým pozemským povinnostem, pravidlům a řádu. Tento přechod je letos provázen hodně pozitivní aspektací. Slunce totiž vytvoří v sobotu přesný trigon se Saturnem a Uranem.

Především je to dobrá příležitost k realizacím všeho druhu. To, co začnete v této době, může mít dlouhé trvání, životnost. Pokud přemýšlíte už dlouho nad něčím, co byste chtěli do svých životů zařadit, je přímo ideální doba. Půjde nám mnohem lépe naše touhy a přesvědčení převést do života, do viditelné podoby. Takový zemský uzavřený trigon dokáže hodně zhmotňovat. Přesouváme se do oblasti těla, smyslů, matérie, práce a povinností. Ty však můžeme vnímat lehčeji a dokonce je můžeme vítat.

Díky trigonu na Uran se člověk v zemi necítí tak svázaně a těžce. Už proto bych nečekala na novoroční předsevzetí a začala např. s cvičením, prací na sobě nebo s novinkami ve své práci hned teď. Doba je přirozeně zralá.

Co je potřeba podotknout k této konstelaci je fakt, že potřeba zorganizovat si své tělo a nastolit mu zdravý program, se v této době nemusí udržet jen prvních pár dní, ale naše vůle bude podpořena příznivými energiemi.

Je to zároveň aspekt zdravého selského rozumu. Dává dobrou rozlišovací schopnost udržet si v životě věci ověřené a funkční a zároveň být otevřený novým zkušenostem a experimentům, které se mohou ukázat jako velmi pozitivní.

Podotýkám však, že je potřeba se s našimi těly neztotožňovat přespříliš. Držet si stále potřebnou rovnováhu a nezanedbávat to nejpodstatnější co přežije, a to je náš Duch, naše pravé Já. Tím navíc posilujeme zdraví a rovnováhu svého těla. Tam je třeba hledat příčinu všech našich tělesných strastí.

V neděli se objeví přece jeden náročnější aspekt a tím je kvadratura Venuše na Pluto. Tento aspekt se odehraje v kardinálních znameních, což vždy zabarví další účinky konstelace. Ve vztazích si dejme pozor na majetnickost, žárlivost, nezdravou dominanci a touhu po ovládání našich partnerů. Případně tuto energii můžeme cítit od nich. To, co se nám v našich vztazích líbí nejméně, to, před čím odvracíme naši pozornost, se nám může v neděli zviditelňovat. Nezapomeňte však, že to jsou ve své hlubší podstatě očišťovací procesy našich vlastních odstředivých sil, naší karmy a snažte se to tak brát, bez špatných emocí, bez zbytečných reakcí a s potřebným pochopením. Jen s tímto nastavením je možné projít správně, bez tvoření si dalších budoucích komplikací.

V neděli je další úplněk, který posílí náš krásný zemský trigon, a o němž se rozepíšu více v samostatném příspěvku. Jen vám prozradím, že je pozitivní i přes to, že úplňky jsou ve své podstatě vždy o vnitřním napětí.

Přeji vám hodně pevné vůle při práci na sobě a pomoci druhým.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.