Horoskop na týden od 21. ledna 2019

20. Leden, 2019

Pondělí je jednoznačně adeptem na nejdivočejší den týdne:). Vedle napěťového úplňku, jenž je zároveň úplným zatměním Měsíce (více v dalším příspěvku), nás v pondělí čekají ještě dvě přesné kvadratury. Ta mezi Venuší a Neptunem je spíš omamná, ale střet Marse se Saturnem obecně patří k nejtvrdším astrologickým vlivům, takže v pondělí se snažte být spíš v klidu a nelámejte věci přes koleno:).

Současná střelcovská Venuše, která se navíc přibližuje Jupiterovi, je plná elánu, optimismu a aktivity. Ve vztazích tak můžeme v těchto dnech pocítit novou naději a chuť něco hezkého prožít. Pondělní kvadratura na Neptun ale zlehka varuje před nedostatkem zdravé kritičnosti. Jakmile by okolnosti ve vašich milostných a partnerských životech začaly vypadat až příliš růžově, zpozorněte a v případě lákavých nabídek si pro jistotu vezměte alespoň jeden nebo dva dny na rozmyšlenou:).

Jak už jsem avizovala, pondělí bude náročné. Kvadrát mezi Marsem v Beranu a Saturnem v Kozorohu je opravdu těžký na zvládnutí. Do vzájemného napětí se dostávají dvě mimořádně silné planety a obě jsou navíc posílené účastí ve svém vlastním znamení. Tento typ aspektu často přináší vyhrocené konfliktní situace, vehementní snahu prosadit svou vůli doslova za každou cenu. Tvrdé nárazy, podobně jako když dopadne kosa na kámen. Tato konstelace je našlapaná chtěním doslova k prasknutí a problém bývá, že toto silné chtění nedostává volný průchod a prostor k realizaci, nýbrž naráží na překážky a omezení. To ho ale motivuje k ještě většímu záběru a chce zábranu překonat silou. Jenže překonat překážku v podobě Saturna v Kozorohu je jako snažit se hlavou rozbít zeď. Asi si už umíte lépe představit, jaký typ situací dokáže kvadratura mezi Marsem a Saturnem přinést. Síla je v tomto aspektu obrovská, ale lidé s ní většinou zachází neohrabaně a pudově. Vítězem se v pondělí stává ten, kdo dokáže využít mocný potenciál této konstelace pozitivním způsobem. Případně ten, kdo se dokáže řídit rčením „moudřejší ustoupí“:).

Navíc, už v úterý bude na nebi o dost lépe. Venuše vytvoří konjunkci s Jupiterem ve Střelci, což je skutečná krása. Máte-li možnost, zkuste tento den vyhradit partnerovi a udělejte si hezký den. Je zde nadprůměrný potenciál pro vzájemné porozumění, toleranci, dobrou náladu a naději pro lásku.

Ve středu už bude komunikace trochu váznout či bude kostrbatější. Merkur v Kozorohu totiž vytvoří kvadraturu s Uranem v Býku. Vzhledem k fixaci obou planet v rozumných a praktických zemských znameních nečekám přehnanou myšlenkovou labilitu ani záchvaty hysterie, nicméně klidu na duši tento aspekt rozhodně nepřispěje. Spíš naopak, zkomplikuje schopnost soustředění, pokusí se nabourávat stabilně se tvářící náladu a nejspíš i umožní nechat zaznít slova a nápady, jež by nás jindy skoro ani nenapadly.

Hned ve čtvrtek se Merkur přesune do Vodnáře, což mu naopak prospěje. Intelektuální planeta tak vstoupí do intelektuálního znamení a naší mysli se tím rozhodně uleví. Mnoho z nás si s určitými věcmi přestane lámat hlavu nebo nás najednou napadne, jak je rychle a inteligentně vyřešit. Tento aspekt podporuje sociální kontakty a přátelství. Naše hlava se dokáže snadněji zbavit zažitých svazujících myšlenkových programů a bude otevřenější k novým náhledům, bez ohledu na jejich odvážnost či revolučnost.

Pátek nabídne velmi hezký aspekt. Ohnivý trigon mezi Marsem v Beranu a Jupiterem ve Střelci. Je to téměř úplný opak výše popisovaného pondělního kvadrátu mezi Marsem a Saturnem. V případě pomoci Jupitera totiž Mars získává téměř neomezené možnosti seberealizace. Jupiter je maximálně velkorysý a Mars tak může čekat nejen volnou cestu, ale zároveň komplexní podporu včetně optimismu v případě nejistoty. Proto pokud máte jakékoli plány, chtěli jste něco realizovat nebo prosadit, počkejte si na pátek.

Milí přátelé, přeji vám další krásný týden…

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.