Horoskop na týden od 22. října 2018

21. Říjen, 2018

V úterý nás čeká astrologická událost měsíce! Slunce vstoupí do znamení Štíra, což skvěle doplňuje děje v přírodě, které kolem sebe můžeme sledovat. Po ulicích se povalují hromádky spadlých listů tmavších odstínů, začíná se citelně ochlazovat a naše psychika téměř nemá šanci zůstat netčena touto lehce ponurou atmosférou, jakkoli jí nelze upřít barevnost a charisma. Vítejte ve světě Štíra!

V jeho čase v přírodě přestává hrát důležitou roli dokonalá vnější forma, stromy ztrácí listy, lidé se zahalují, sluneční paprsky s každým dnem ubývají a slábnou. Jakoby se velká část dění začínala obracet směrem dovnitř. To se možná nemusí někomu zamlouvat, ale má to i své plusy – vzniká tím výrazně pevnější, koncentrovanější a intenzivnější síla. Taková síla je přitom každému z nás k dispozici.

A je jenom na nás, jestli použijeme sílu pozitivní nebo negativní, a zda zvolíme cíle ušlechtilé či nízké. Protože se zajímáte o astrologii, nejspíš už jste si všimli, že Štírům bývají často přisuzovány negativní vlastnosti. Je to proto, že ve světě Štírů jsou veškeré emoce umocněné, a proto v případě negativního povahového nastavení dochází k výraznějším projevům, než u jiných znamení zvěrokruhu.

Láska je dvojnásobnou láskou, nenávist dvojnásobnou nenávistí. Troufám si tvrdit, že Štíři se stali nositeli negativních nálepek trochu neprávem. Vzhledem k typicky uzavřené povaze Štírů se totiž o jejich mnohých pozitivech nedá snadno dozvědět. Bývají možná příliš vážní, ale často žijí autentický život bez příkras, ctí skutečné hodnoty, nemají ohebnou páteř, jsou vytrvalí a pevní.

Nyní po vstupu Slunce do znamení Štíra máme možnost alespoň část této energie a síly využít. Ve středu nám to možná půjde trochu hůře, protože Slunce vytvoří opozici s Uranem, čímž vzniká spíš potenciál k rozervanějším typům emocí. Mnohem lépe to vypadá v pátek, kdy se Slunce spojí těsnou vazbou s milosrdnou, milou a příjemnou Venuší. Takový aspekt je naopak příslibem uvolnění hlubokých krásných emocionálních projevů. Co víc si přát?

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.