Horoskop na týden od 26. srpna do 1. září 2017

25. Srpen, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 26. srpna do 1. září 2017

Do posledního prázdninového týdne už budeme vstupovat s nohama pevně na zemi. Slunce po čerstvém přesunu do Panny vytvoří v sobotu konjunkci s Merkurem, který je v tomto znamení mimořádně silný. Luna ve stejný den zavítá do Štíra a ve výsledku výrazně zpozorníme. Naše mysl bude upjatější, soustředěná, schopná zabývat se celou řadou důležitých detailů a povinností, jež za nás nikdo neudělá. Nástup tohoto vnímání ale bude přirozený a relativně nekomplikovaný, jakkoli se obecně jedná o nepopulární aspekty života. Díky konjunkci Merkura a Slunce v Panně týden před koncem prázdnin pro nás začátek zářijového pracovního a školního procesu nebude zdaleka znamenat takový náraz. Budeme téměř dokonale připraveni.

Zajímavá je ale kombinace zvýrazněného znamení Panny se stále fungujícím Lvem. V něm totiž zůstává Mars v dobré aspektaci, byť většinou separační (slábnoucí). Toto zajistí, že i přes uvědomování si povinností rozhodně poslední srpnový týden „nevypustíme“, ale budeme se i nadále chtít aktivně účastnit letní zábavy. S takto dobře aspektovaným Marsem ve Lvu se nám mohou různá dobrodružství opravdu dařit a po prázdninách díky tomu bude na co vzpomínat.

Jednou z nejdůležitějších událostí následujících sedmi dní je sobotní přesun Venuše z Raka do Lva. Venuše v Raku měla spíš funkci vytváření fantastického rodinného zázemí dětem, včetně vaření, pečení, praní, mazlení a foukání bolístek. Po vstupu do Lva má ale Venuše tendenci, spíš než matkou a manželkou, být svůdnou milenkou nebo zábavnou kamarádkou. Neboli, i tato astrologická změna je důkazem, že poslední srpnový týden ještě může být zajímavý, a že prázdniny zůstávají v plné síle:). Budeme mít chuť se smát, seznamovat, randit, zkrátka užívat si života. Slunci s Merkurem v Panně navzdory. Schopnost dobře se bavit dokážeme skloubit se ctěním pravidel, pořádku a povinností. Pravděpodobně něco ve smyslu „nejdřív práce, potom zábava.“

A o něčem podobném mluví i sextil mezi Jupiterem ve Vahách a Saturnem ve Střelci, který bude exaktní v neděli. Tento aspekt posílí naši schopnost udržovat v rovnováze fázi nadbytku a nedostatku, volnosti a omezení. Umožní jejich vzájemnou koexistenci a spolupráci. Díky tomu nebudeme vidět smysl života pouze v hojnosti, svobodě, úspěchu a zábavě. Naopak si přirozeně uvědomíme, že tento pohled na svět je příliš zjednodušený, neúplný a chybný. Třeba proto, že bez práce nejsou koláče. Zároveň ale nesklouzneme ani k druhému extrému, tedy workoholismu, sebemrskačství nebo přehnané kritičnosti. Ani tento přístup k životu totiž není správně. Nalézt ideální rovnováhu je klíč a tento týden by se nám to mohlo podařit.

Poslední významější astrologickou událostí je v následujícím obodbí návrat retrográdního Merkura do znamení Lva. Dojde k němu ve čtvrtek, tedy v poslední srpnový den. Ve zpětném chodu Merkur nenadělá příliš zábavy, ale díky konjunkci s Marsem nás spíš trochu nostalgicky přinutí vzpomenout si na nejsilnější zážitky právě končících prázdnin. Ale i na lidi, které jsme poznali, a při té příležitosti bychom se mohli dát do shánění jejich telefonních čísel, emailových adres či facebookových profilů. Pokud jsme někomu chtěli něco důležitého říct, ale z nějakého důvodu jsme to neudělali, s návratem Merkura do znamení Lva dostaneme novou příležitost vyjádřit co nám na srdci leží.

Přeji Vám snový konec prázdnin!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.