Horoskop na týden od 29. července do 4. srpna 2017

28. Červenec, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 29. července do 4. srpna 2017

Vše co budu popisovat se poděje za stále funkční konjunkce mezi Sluncem a Marsem ve Lvu na pozadí. Exaktní byla koncem minulého týdne, ale spojení zůstává úzké, takže ten živelný proud energie, touha předvést se, vyniknout a uspět, je nám i nadále k dispozici. Ale bude den ode dne slábnout. Představte si čerstvě založený oheň z několika polínek. V prvních minutách vypadá neuhasitelně, ale s každým dalším časovým úsekem jeho žár slábne. Podobné to bude tento týden, z jehož kraje se ohřejeme nejvíce. Na konci sedmého dne oheň nebude vyhaslý, ale jeho plameny viditelně nižší. Protože se jedná o mimořádnou konstelaci, byla by škoda nechat ji „vyhořet“. Je plná touhy, vášně, optimismu a elánu, je svobodná a nezávislá. Dává nám obrovskou chuť prosadit se jako jedinec. Nastal čas vystoupit ze stínu, předvést světu co dokážeme, bouchnout do stolu, zbavit se brzd a jakýchkoli omezení. V některých fázích našeho života je nutné se tímto způsobem projevit, proto pokud už dlouho čekáte na správný moment, jděte do toho. Teď nebo nikdy!

Další zajímavé téma bude patřit Venuši. Ta v neděli vytvoří z Blíženců sextil na Uran v Beranu, aby hned v pondělí vstoupila do znamení Raka. Ze dne na den tedy obrovská změna pro náš přístup k lásce, vztahům a partnerství. Neděle je velmi speciální a lidem bez partnera nabídne příležitosti. Kombinace Slunce s Marsem ve Lvu a Blíženecké Venuše v přesném sextilu na Uran skutečně vybízí k zábavě, četné společenské aktivitě a díky uvolněným komunikačním schopnostem dává možnosti ke zcela nekomplikovanému přímočarému seznámení. V této konstelaci je ale velký kus svobodomyslnosti a počítejte s tím, že nedělní tendence brát vztahy na lehkou váhu se s pondělním přechodem Venuše do znamení Raka změní. Pokud se vám tedy v neděli podaří vinou nezávazného flirtu seznámit, v pondělí můžete zjistit, že nebude tak snadné se z toho vykroutit, že to bude hlubší, vážnější a téměř na plánování rodiny:).

K pocitu zastřižených křidélek přispěje i čtvrteční otočka Urana v Beranu do zpětného chodu. Ve stejný den se navíc Luna pohybuje v blízkosti Saturna ve Střelci. Naše prudká touha po nezávislosti jakoby najednou ztratila jistotu v kramflecích a začala být konfrontována se svědomím a morálkou. Nezasahuje náhodou naše vlastní svoboda za hranice někoho jiného? Není prosazována na něčí úkor? Je to ještě zdravá nezávislost nebo už projev agresivního přebujelého ega? Uran bude retrográdní až do konce roku, takže se jedná o dlouhodobý vliv na pozadí našich každodenních životů, ale jeho nástup dobře zapadá do slábnoucí konjunkce mezi Sluncem a Marsem ve Lvu, i do přesunu Venuše z Blíženců do Raka. To vše jsou jevy, které budou naši nezávislost zlehka brzdit. Než se znovu neohroženě vydáme kupředu, ujistěme se, zda jsme někomu svým jednáním neublížili. Nezůstala po nás potopa? Je čas ohlédnout se zpět.

Nakonec se zmíním o kvadratuře mezi Jupiterem ve Vahách a Plutem v Kozorohu, která nastává v pátek. Ta varuje před zaslepením mocí, penězi a chorobnými ambicemi. Tato konstelace obsahuje opravdu velké množství síly a energie, ovšem naneštěstí není lehké s ní zacházet nebo jí dokonce ovládnout. Možným problémem je téma zneužití moci, využití něčí důvěry nebo například pošlapání práva a spravedlnosti. To vše pro neukojitelnou touhu po úspěchu, vlivu a mamonu. Vzhledem k typu znamení, v nichž se tato kvadratura odehrává a vzhledem k druhu zainteresovaných planet, se domnívám, že viditelný projev zaznamenáme spíše na společensko-politické úrovni, kde je problém práva, moci a osobních ambicí pravděpodobnější a častější. Nicméně i v osobní oblasti bude dobré si hlídat, zda například naše dobrota, ochota a velkorysost někomu neslouží pouze jako jednorázový výtah do sfér vyššího vlivu. Nebo naopak zda my sami například nezneužíváme sílu svého finančního či profesního postavení.

Mějte krásné dny!

(Mějte prosím na paměti, že se jedná o výklad aktuální situace na nebi platný obecně. Jeho výpovědní hodnotu tak není možné srovnávat s analýzou Vašeho osobního horoskopu. Přesto je ale při správném přístupu dobře použitelný)

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.