Horoskop na týden od 29. ledna 2018

28. Leden, 2018

Poselství tentokrát hovoří celkem jasnou řečí. Následující týden přinese dvě významnější astrologické události a shodou okolností nastanou obě ve středu kolem půl třetí odpoledne. Nejprve dojde k úplňku, který je zároveň zatměním Měsíce ve znamení Lva. Pár minut poté se Merkur přesune z Kozoroha do znamení Vodnáře. Právě středa na sebe tedy poutá veškerou astrologickou pozornost.

Vše důležité se odehrává na ose Lev/Vodnář a počínaje středou je to hlavně znamení Vodnáře, které díky třem planetám, určuje dominantní energii a působení. Je tím zdůrazněna především přirozená potřeba a důležitost našeho aktivního zapojení do širšího společenství. Je tedy pravděpodobné, že bude sílit touha sdílet informace, ale i emoce s ostatními, většinou přáteli. Moderní komunikační prostředky, včetně sociálních sítí, budou nadužívány.

Vzhledem k tomu, že úplněk je tentokrát opozicí mezi znamením Lva a Vodnáře, a protože je ve Vodnáři Slunce, je dost možné, že pocítíte téma vnitřního rozporu mezi rolí sólisty nebo týmového hráče. Vzhledem k planetární přesile ve znamení Vodnáře ale bude vítězit volání prospěchu pro společnost či alespoň blízké okolí. Pro některé typy povah je to přirozené, nicméně silní egoisté se takovým požadavkům můžou zuby nehty bránit.

Je nutné si uvědomit, že intelektuální spoluprací není naše ego v žádném ohledu ohroženo, ale naopak obohaceno a kultivováno. Rozhodně to neznamená jeho zánik a ani by to nebylo žádoucí. Máme-li totiž být společnosti jakkoli platní, není možné přitom být beztvarou hmotou nebo nemastnou neslanou ovcí bez názoru. Smysl tedy dává pouze vyvážený stav vzájemné potřeby a prospěšnosti mezi naší individualitou a společností.

Zvýrazněné znamení Vodnáře, ale i role Slunce a znamení Lva nás v následujících dnech bude nabádat k aktivní, kreativní a sebevědomé roli v rámci společnosti a v její prospěch. Vzhledem k pokrokovosti a ideové nezávislosti znamení Vodnáře přitom není nutné držet se zbytečně zpátky. Osvobození se od přežitých forem a odhození zbytečných zábran může přispět k tolik důležité změně společenského vědomí…

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.