Horoskop na týden od 29. října 2018

28. Říjen, 2018

Hned v pondělí nás čeká přesná konjunkce Merkura s Jupiterem a ve středu přejde Merkur do Střelce, což je obdobná energie, která bude příští týden patrná. A je to přechod velmi optimistický. Víc nám bude vlastní radostné naladění. Tato energie nás vyzývá k vyšším pohnutkám našeho chování. Některé věci bychom měli dělat jen proto, že jsou správné – nikoli proto, že tím něco získáme nebo že se o tom ostatní dozví a budou nám tleskat. Motivem by měla být integrita, poctivost, dobrota a láska.

Každá akce má svou reakci a je jasné, že to není vždy tak rychlé. Vždy se z vesmírného pohledu čeká na správnou kvalitu času, kdy se odezvy dočkáme. Snažíme se být víc poctiví, jednáme bezúhonně, ctíme dohody. Nezabíjíme, nekrademe, vyhýbáme se sexu s těmi, kteří jsou emočně a morálně poutáni k druhým. Když opravdu pochopíme zákon akce a reakce, na němž celý vesmír funguje, zjistíme, že se nelze odklonit od správného jednání, aniž by se to v konečném důsledku nepodepsalo na našem vlastním dobru.

Ego nám tvrdí, že je pro naše dobro nejlepší vyhýbat se zodpovědnosti, činit různé zkratky a výmluvy, bráníme se mravní cestě. Přitom jen dobrem tvoříme dobro. Například víme, že jsme v některém případě neměli pravdu, kterou jsme tak bránili a v tom případě je dobré, pokud se při vhodné příležitosti omluvíme. Ego nám bude říkat, ať se na to vykašleme, že už na to všichni zapomněli a jen se tím shazujeme a ukazujeme na své selhání. Přátelé, není to tak, opak je pravdou. A když se naučíme takto zodpovědně přistupovat ke svému vývoji, uvidíme ve svých životech větší úctu a přijetí, než jsme si kdy mysleli.

Jupiter v konjunkci s Merkurem přináší dobré zprávy, pokud nějaké čekáme. Myšlení je orientováno na vyšší smysl, větší celek, spíš na obšírné filosofování, než na detailní analýzu konkrétních situací. Někdy za této konstelace pro les nevidíme stromy. Je to konstelace širokých diskusí s optimistickými vizemi do budoucna, s ušlechtilými a velkorysými plány.

Středa je nejenom o Merkuru, který vstupuje do Střelce, ale i o Venuši, protože ta se ve svém couvání vrátí do znamení Vah, kde setrvá až do 2. prosince. Ve vztazích se atmosféra znatelně zjemní, zharmonizuje a uklidní. Většina z vás to jistě zaznamená. Než se tak stane, musíme však prožít ještě její opozici na Uran, která bude citelná celý příští týden, nejvíce v úterý až čtvrtek.

Milé ženy, především u nás se za této konstelace projevuje zvláštní odstup a chlad. Naše emocionální a sexuální vyzařování ztrácí na vřelosti. Zároveň obě pohlaví v této době ráda s emocemi experimentují a neuvědomují si, že vytváří častěji problémy sobě i partnerovi. Ve svém partnerovi můžeme vzbuzovat pocit, že si ho nevážíme a že je zaměnitelný. Za těchto konstelací se chováme egocentricky, často nerozvážně, opouštíme vztahy, zbrkle navazujeme nové, experimentujeme s revolučními citovými reakcemi a celkově je to hodně odvážné. Láska je v této době těžko přístupná empatii.

Bylo by dobré si stále uvědomovat, že všechno, čím procházíme, jsou ty nejlepší konstelace nám šité na míru a nemusíme na žádné uměle tvořené nikam chodit. Všichni nejsme stejní, i když se v dnešní době stále hlasitěji volá po rovnocennosti. Nemá to nic společného se spravedlností. Všichni máme projít úplně všemi psychologickými situacemi a každý má své úkoly a problémy úměrné stupni vývoje, na němž se právě nachází. Každý jsme žáky i učiteli zároveň a vždy je potřeba se soustředit na změny pouze u sebe, u nikoho jiného to ani není možné.

Dokud člověk posiluje dominanci svého ega a chce druhé nějak napravovat, aniž by napravil sebe samého, posiluje polaritu tohoto světa a vzdaluje se Bohu, jednotě, štěstí a radosti. Chtít měnit své okolí je naprostý přehmat. Proto všechna náboženství učí milovat bližního svého jako sebe samého, neboť je lidskou zkušeností, že jedině láska je schopna překonat sílu ega, tedy polaritu. Přeji vám krásný týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.