Horoskop na týden od 6. srpna 2018

5. Srpen, 2018

Následující týden začne velmi sympatickou astrologickou událostí – v úterý se Venuše, planeta lásky a krásy, přesouvá do znamení Vah, jemuž tradičně vládne. Dostane se tedy nejen do prostředí nejmilejšího a nejpřirozenějšího, ale zároveň tam, kde dokáže působit nejsilněji. Silné působení pozitivní planety, jakou Venuše je, znamená reálnou naději především pro neutěšené a nefunkční vztahy. Diplomatické schopnosti a tolerance Venuše ve Vahách jsou skutečným hojivým balzámem na bolavá místa.

Současné postavení Venuše v Panně má v mnoha ohledech schopnost dát naše vztahy do pořádku, ale jedná se spíše o aspekt praktický. Problém se znamením Panny může být v tom, že je příliš koncentrovaná na práci a povinnosti, díky čemuž dokáže tu a tam vytvořit neuvolněnou upjatou atmosféru. Jakoby např. vyluxovaná a vytřená podlaha byla důležitější, než klid v partnerství.

Venuše ve Vahách je výrazně více orientovaná na sociální oblast. Nesnáší nepohodu, natož konflikty a je připravená se podle toho také chovat. Venuše ve Vahách vždy dává přednost druhému, míra sobeckosti a agresivity se v případě tohoto postavení blíží nule. Její projev je taktní, mírný a kultivovaný, plný respektu a úcty. Venuše ve Vahách posiluje význam a důležitost partnerství, během tohoto období můžete najít k partnerům cestu.

Krátce po svém vstupu do znamení Vah vytvoří Venuše trigon na Mars ve Vodnáři. Toto spojení přináší jednoznačnou šanci k nekomplikovanému navázání vztahu mezi mužem a ženou. Vzhledem k faktu, že se harmonický aspekt odehrává ve vzdušných znameních, spíše než o fyzický kontakt půjde o porozumění komunikační, jež může vznik vztahu usnadnit. Postavení Marsu ve Vodnáři nevylučuje nalezení partnera mezi přáteli.

V každém případě s navazováním známostí neotálejte, protože už v pátek se Venuše dostane do kvadratury se Saturnem. To je naopak spojení, které vztahům příliš nepřeje – obecně je buď nechce nechat vzniknout, případně se je snaží znehybnit, eventuálně bořit. Na dny kolem pátku tedy buďte připraveni, nepropadejte možné skepsi a trpělivě je přečkejte. Úterý a středa tedy budou z hlediska vztahů jistě lepšími dny, než čtvrtek a pátek. Až Venuše v sobotu mine Saturn, čeká ji téměř 14 dní klidné cesty harmonickým znamením Vah, než narazí na Pluto, takže naše vztahy dostanou brzy další naději.

Na popis ostatních aspektů už mi nezbyl čas, ale vstup Venuše do znamení Vah patřil v následujícím týdnu k událostem nejdůležitějším. Mimořádně významné bude také částečné zatmění Slunce, které nastane v sobotu, ale tomu se budu věnovat v samostatném článku, takže o něj nepřijdete. Přeji vám další krásný letní týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.