Horoskop na týden od 8. do 14. července 2017

7. Červenec, 2017

Předpověď astrologického počasí

Horoskop na týden od 8. do 14. července 2017

Dominantou těchto 7 dnů zůstává konjunkce mezi mužskými planetami Sluncem a Marsem v Raku v opozici na Pluto V Kozorohu. Popravdě řečeno se jedná o nelehkou konstelaci. Silněji bude působit v první polovině období s „epicentrem“ v neděli ráno, kdy dochází k úplňku téměř přesně na planetě Pluto. Neděle je tím pasována na nejkritičtější den týdne. Pluto ale bude ve vzduchu cítit už v sobotu večer a jistě také v pondělí, kdy je Slunce stále velmi přesně naproti němu. Zkusme si tuto konstelaci vysvětlit, její pochopení je klíčové.

Trochu jsem se jí věnovala už v minulé předpovědi. Jde o to, že playnety typu Slunce, Mars nebo Pluto jsou skutečně mimořádně silné a mocné. Symbolizují typicky mužskou a mužnou energii, která má potřebu konání, sebeprosazení a dominance. Na tom není obecně vůbec nic špatného, protože bez tohoto typu působení bychom se na světě v mnoha případech a situacích těžko obešli. Potřebujeme muže i jejich sílu, rozhodnost, a tak dále. Je samozřejmě jisté, že ruku v ruce s těmito pozitivy jdou i projevy méně příjemné. Čeho je moc, toho je příliš a moc síly, ambicí, sebevědomí, sebechvály, touhy po moci, atd. rozhodně popularitu v očích okolí nevytváří. Je to stejné jako vždy – něco zlé je pro něco dobré a naopak.

A v těchto dnech se nám přehršel zmíněných siláků sešel v tak citlivém, jemném a zranitelném znamení, jakým je Rak, a aby toho nebylo málo, dochází mezi nimi k lehkému nedorozumění až přestřelce. Na jednu stranu můžeme být rádi, že ke střetu nedochází například v Beranu, protože znamení Raka dokáže ostrost hran a loktů částečně zmírnit. Projevy této konstelace by díky tomu měly být navenek méně patrné a vařit se to tak bude uvnitř nás s občasnými výbuchy nebo aspoň syčením. Dalším z možných projevů se pak nabízí energie skutečně aplikovaná směrem ven a to například ve formě usilovné nebo náročné práce pro rodinu, vlast či boj za ně, protože tyto spadají pod znamení Raka.

Ústředním tématem je tedy rodinné prostředí a naše překotná aktivita v něm, ovšem nečekejme, že nám okolnosti budou hrát do karet. Protože se ale jedná o mimořádně silnou konstelaci, odehrávající se v kardinálních znameních, nečekám, že bychom se nepřízní osudu nechali zlomit. Slabším povahám nicméně radím, ať v těchto dnech radši fyzicky i psychicky silnějším jedincům ustoupí. I přes svou náročnost může mít tato konstelace, tedy naše snažení, reálný výsledek, i proto je třeba si jí vážit. Je to jako rozdíl mezi slovem a činem. Kolem neděle ale počítejte s méně pohodlným obdobím, kdy doma z nějakého důvodu nemusí panovat ideální atmosféra. Rodinné akce typu dovolená bych tak radila odložit.

Nenechte se ale zmást mými dosavadními řádky, Merkur ani Venuše na tom během následujících dnů nejsou vůbec špatně. Obě planety jsou dobře aspektované ve veselých znameních. To nám rozhodně pomůže překonat případné propady v náladách nebo obecně náročnější situace. Konstelace jsou nastavené tak, že pro ty povahově slabší z nás bude v případě potřeby lepší trávit méně času doma, kde to nemusí být ideální, a více pobývat ve společnosti, kde to naopak bude fungovat bez zádrhelů. Radost vám ale udělá i kniha, cesta, kultura nebo sport, ideálně s přáteli. Vzhledem k dobrému aspektu mezi Merkurem a Venuší a typu znamení, v němž se tyto planety nacházejí, se při troše snahy může dařit navazování nových známostí.

Přeji Vám krásné dny!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.