Horoskop na týden od 9. července 2018

8. Červenec, 2018

Čeká nás astrologicky velmi plodný týden. Hned v pondělí se Merkur ve Lvu dostane do kvadratury na Jupiter a našim myšlenkám a slovům tak narostou příliš velké svaly. V životě se dá teoreticky dosáhnout opravdu hodně, ale velkolepé plány pod vlivem tohoto smělého aspektu většinou končí buď pouhými slovy, nebo nepromyšlenými činy. V pondělí se proto v tomto ohledu držte spíš při zemi a snažte se být pokornější.

Hned v úterý ale může být vše trochu jinak. Jupiter ve Štíru se totiž po delší době otáčí do přímého chodu a to je událost vskutku nemalá. Pokud jste v posledních čtyřech měsících měli pocit, že se vám obecně méně daří, a že vaše sebevědomí a naděje jsou tytam, nebo jste měli hlouběji do kapsy, zažili slabší období ve vašem podnikání, apod., věřte, že počínaje úterkem se vše začne otáčet k lepšímu. Jupiter je v astrologii tradičním dobrodějem, nositelem nezdolného optimismu a blahobytu. Samozřejmě je zapotřebí mu aktivně pomoci, nicméně jeho otočka do přímého chodu beze sporu znamená blýskání na lepší časy.

V úterý dojde také ke změně postavení Venuše, která se na necelý měsíc stěhuje do znamení Panny. A dařit se jí tam bude dobře, protože během týdne nejprve přijme trigon od Urana a následně i od Saturna. Takhle dobrou Venuši už jsme delší dobu neměli, takže naše vztahy, láska a milostné záležitosti dostávají zelenou. Panna je mimořádně praktické a pořádkumilovné znamení a v tomto ohledu zapůsobí i zmíněný Saturn v Kozorohu. Leccos tak s partnery vyčistíte a vyřešíte, tak, aby mohlo vše perfektně fungovat. Netvrdím, že vám toto postavení přinese od milovaných protějšků vroucí citová vyjádření, ale vztahy přece nejsou pouze o tom…

Malinko náročněji vypadá čtvrtek, kdy se Slunce na své pouti znamením Raka dostane do přesné opozice na Pluto. Pluto je obecně planeta, s níž nebývá moc srandy, naopak dokáže člověka trochu přišlápnout. Nemyslí to s námi ale vůbec špatně, to jen nekompromisním způsobem žádá transformaci, přerod. Je možné, že budeme vlivem okolností nuceni něco odevzdat či ztratit. Je přitom pravděpodobné, že nás to vnitřně zasáhne a nebudeme chtít. Je možné, že tento hlubší prožitek se díky účasti znamení Raka bude týkat naší rodiny. Ať už se jedná o cokoli, je důležité si uvědomit, že nepohodlné tmavší situace jsou neoddělitelnou a přirozenou součástí života a naším úkolem je tento fakt přijmout, což z nás učiní zase o kousek moudřejší, harmoničtější a celistvější osobnosti.

V pátek nás pak čeká důležité novoluní, jež je zároveň částečným zatměním Slunce. Je to téma na samostatný příspěvek, který pro vás chystám. Užijte si další krásný prázdninový týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.