Kterým znamením přeje začátek školního roku?

3. Září, 2017

Největší astrologická aktivita se na první školní den soustředila do znamení Lva. Jsou zde tři rychlé planety, které celkově vykonávají dobrou práci, působí podpůrně. Malí Lvi narození kolem 2. srpna budou mít při vstupu do školy na své straně šťastný vliv planety Venuše. Ta se postará o to, že se jim bude ve škole líbit. Stres si nebudou připouštět a naopak se rychle zapojí do zábavného sdílení prázdninových zážitků s ostatními dětmi.

To Lvi narození kolem 21. a 22. srpna přivítají nový školní rok s více soutěživou náladou. Pod silným vlivem konjunkce Merkura a Marse se budou snažit mezi ostatními spíše prosadit a se zážitky chlubit, než je bezelstně přátelsky sdílet. Svým vyprávěním strhnou pozornost ostatních a kromě toho budou připraveni rychle začít s výukou. Jejich bystrost bude na novém startu na maximální úrovni.

Panny, jejichž narozeninová oslava spadá do období začátku školy, zahájí nový ročník dobře připravené. V tomto ohledu si budou věřit, byť svou sebedůvěru nedokáží prodat. Ale vlastně je to ani nebude trápit, protože jim jde spíš o věc, než o show. Díky opozičnímu vlivu Neputna v Rybách je ale možné, že jejich soustředěnost nebude stoprocentní, a že se občas v myšlenkách vrátí do prázdnin.

Váhy narozené okolo 15. října vstoupí 4. září do třídy naprosto v pohodě. Jejich skvělou náladu podpoří harmonicky aspektovaný Jupiter. S jeho pomocí překonají jakékoli případné překážky, ovšem tyto děti mohou spíše čekat, že jim bude osud stavět do cesty okolnosti příjemné. Radost z opětovných shledání, optimismus, kamarádskost, ale i nadšené očekávání dnů následujících, včetně chuti se učit.

Štíři narození od 2. do 7. listopadu se začátkem školního roku nebudou mít problém, ovšem nečekejte, že by se to na nich nějak projevilo. Neradi odkrývají karty, navíc že by byli štěstím bez sebe se říct nedá. Horší už to ale bude se Štíry narozenými kolem 22. listopadu, kteří půjdou do školy se sebezapřením a náladou mírně řečeno nedobrou. Vysvětlit si to nenechají, je zbytečné se o to snažit.

Příkladně připravení se ve školách budou na začátku září hlásit všichni Střelci narození okolo 13. prosince. Zodpovědnost a smysl pro morálku a povinnosti se samozřejmě nedá zaměňovat s radostí a štěstím:), ale rozhodně se počítá. Tyto děti budou začínat obdařené trpělivostí a schopností snášet výuku. Spolužáci si s nimi moc zábavy neužijí, ale u učitelů oblíbeni budou.

Kozorohům narozeným kolem 7. ledna se do školy nejspíš nepůjde příliš lehce. Více než ostatní děti můžou první den vnímat jako neúprosnou povinnost, která jim není příjemná a je spíš zdrojem určitého stresu. Každopádně to nejsou žádné padavky a zároveň si už stihli uvědomit, že povinnostem se v životě nevyhnou. Přestože jim na začátku roku nemusí být do smíchu, v kolektivu uhájí pozici silných osobností.

Lehce nervózní a nejistí zahájí nový školní rok Vodnáři narození kolem 20. února. Ovšem poměrně rychle se přizpůsobí a náladu jim zvedne vědomí toho, že jsou obklopeni řadou kamarádů. Díky tomu se ve škole budou cítit jako doma. Přestože si jejich intelekt se studijními nároky hravě poradí, důležitější pro ně bude fakt, že škola je také zdrojem četných přátelství.

Ryby narozené okolo 3. března budou pod silným vlivem Neptuna. Se začátkem školního roku si hlavu pířliš lámat nebudou a bez jakéhokoli náznaku odporu se podvolí. Tato událost pro ně stejně není příliš důležitá, protože jejich představy a ideály nemají se školou nic společného. Je pravděpodobné, že nastoupí se shoršenou schopností se soustředit. Radši si budou broukat oblíbenou písničku, vzpomínat na prázdniny nebo prostě snít.

Docela těšit se budou znovu do školy Berani narození kolem 18. dubna. Jejich Slunce utvoří konjunkci s tranzitním Uranem, což na tyto jedince zafunguje tak, že jakýkoli nový impuls je vítán. Dokonce ani všeobecně nepopulární institut jakým je škola, nebude těmto pozdním Beranům nijak zvlášť vadit. Touha po změně a akci je pro ně nadevše. Učební látku by zvládli hravě, ale budou se hůř soustředit a půjde jim spíš o zábavu.

Býkům se 4. září do školy nejspíš moc chtít nebude. Už proto, že prostě nemají rádi změny. Faktem ale je, že po několika dnech se jejich přístup změní a naopak si na školní docházku znovu zvyknou. Škola samotná je pro ně menší problém, než změna, kterou je nutné po prázdninách projít. Býci narození kolem 5. května zvládnou nástup určitě lépe než ti narození kolem 20. května.

Znamení Blíženců je v období okolo 4. září pod mnoha vlivy, většinou smíšené polarity. To bude znamenat, že nástupem do školy docela žijí, že o něm přemýšlí a mluví už s několikadenním předstihem. I díky tomu jim den D žádné větší problémy nezpůsobí, jakkoli si obzvlášť s některými Střelci a Pannami po prázdninách nemusí rozumět. Blíženci narození kolem 20. června na tom budou po všech stránkách skvěle, včetně studijních předpokladů.

Raci se do školy s největší pravděpodobností těšit nebudou. Obzvláště ti z nich, kteří se narodili po 14. červenci, se kromě typické nejistoty při pobytu mimo domácí prostředí, budou na začátku nového roku potýkat s výraznější nervozitou a stresem. Naopak Raci narození kolem 3. a 4. července se budou schopni s touto nevítanou změnou vypořádat docela dobře.

Bez ohledu na astrologii přeji všem dětem pohodový start nového školního roku!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.