Natalie Wood – hvězda nebo oběť? Pohled do horoskopu…

10. Únor, 2017

Natalie Wood, herečka jejíž hvězda nechybí na Hollywoodském chodníku slávy. Na filmovém plátně zářila už jako dítě, všechno se tedy v jejím případě zdá být dokonalé a její horoskop přeci musí obsahovat jednu krásnější konstelaci než druhou. Nebo ne?:)

Zdaleka ne. Tedy, ne že by její horosokop neobsahoval některé příjemné prvky, Natalie byla na první pohled velmi půvabné, jemné a nevinné stvoření, za což vděčí především svému ascendentu ve Vahách a vládkyni Venuši ve znamení Panny a trigonu na Lunu v Býku. Tyto konstelace vytvářejí přirozenou ženskou krásu a smyslnost a v případě herečky jsou záviděníhodné.

Zcela jistě se v případě této dcery ruských přistěhovalců dá mluvit i o uměleckém a hereckém nadání, i popularitě. To díky silně zastoupenému vodnímu živlu, Merkuru ve Lvu a obzvláště Luně, která jako vládkyně domu 10. leží v domě 7. a odtud přijímá trigon od Venuše v domě 11. a Jupitera v Rybách a domě pátém. Téměř všechny prvky jejího horoskopu navíc leží nad obzorem s výrazným obsazením společenských domů 7., 10. a 11.

Nicméně si nemyslím, že by výše jmenované pozitivní konstelace byly nějak zásadně výjimečné a rozhodující v případě jejího nezpochybnitelně obrovského profesního úspěchu. Konečně se tedy dostáváme k hlavnímu tématu, které bych v případě Natalie Wood chtěla zmínit.

Ono se stačí zamyslet nad slovním spojením „dětská hvězda“ nebo nad faktem, že poprvé se ve filmu objevila už ve 4 letech. A její intenzivní dětská tvorba pokračovala, aby už ve svých 25 vlastnila 3 nominace na Cenu Akademie. Malé děti, byť talentované, by přece jen ztěží mohly dosáhnout něčeho podobného bez něčí pomoci, protože myšlenkami jsou spíš s kamarády na dětských hřištích, chybí jim ambice a zájem.

Kdo byl tedy tím pomocníkem v případě Natalie Wood? Její matka. Doposud nic divného, naopak čirá logika, kdo jiný přece? A opravdu, tento fakt je v horoskopu Natalie vidět víc než dobře – stelium 3 planet v Raku v 10. domě kariéry. Jenže má to háček – jedná se o úzkou (v rámci 2 stupňů) konjunkci Slunce, Marsu a Pluta, navíc v poměrně velmi přesném kvadrátu na svého dispozitora Lunu. No a tady doslova přestává legrace.

Jde totiž nejen o konstelaci mimořádně mocnou a silnou, ale také agresivní, dominantně diktující, manipulativní a přespříliš ambiciózní. Když k této dramatické konstelaci přičteme Saturn v Beranu, který jako vládce 4. domu stojí v domě 7., dostáváme obraz skutečně nemilosrdné matky, která sice „udělala“ z malé Natálie hvězdu, ale zároveň jí připravila o běžné dětství a přidala řadu traumat.

O matce Natalie Wood se většinou nelze dočíst nic dobrého. Důvěryhodné zdroje jí popisují jako extrémně ambiciózní ženu, která po svém vlastním neúspěchu toužila mít z dcerky slavnou herečku. A pro splnění tohoto cíle se nezdráhala vůči vlastnímu dítěti postupovat zcela bezohledným zpsůobem. Natálie se v podstatě po celé její dětství na nic neptala, vše důkladně plánovala a organizovala.

Od schůzek s producenty, přes nucení Natálie k podlézání vlivným lidem, až po rozhodování o jejích partnerech v pokročilejším věku. Lze se například dočíst, že když bylo Natalii 15 let, její matka jí nutila vzbudit lásku ve známém Holywoodském herci a dokonce bylo zmiňováno její znásilnění.

Nechci tu rozebírat řadu detailů, šlo mi jen o popsání principu, jakým způsobem se dá také „vyrobit“ hvězda, a že ne každá celebrita musí být nutně happy. Natalie Wood byla svou matkou připravena o dětství, naplněná strachem, pokusila se o sebevraždu, dlouhé roky navštěvovala psychiatra a mimojiné se snažila být schopná fungovat i v normálním životě, mimo filmová plátna.

Život Natalie Wood skončil nečekaně brzy ve 43 letech, když se za ne zcela jasných okolností utopila během víkendu s přáteli na člunu. Do té doby stačila hrát v 56 filmech.

Na závěr musím říct, že horoskop narození Natalie Wood dokládá její život zcela neomylně a opět potvrzuje svou mimořádně silnou výpovědní hodnotu.

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.