Neděle 4. března 2018 – Slunce konjunkce Neptun v Rybách

3. Březen, 2018

V neděli dojde k těsnému spojení mezi Sluncem a Neptunem ve znamení Ryb. Abychom pouze neteoretizovali, pojďme se v rychlosti podívat, jakým způsobem ovlivnila tato konstelace životy některých známějších jmen světové historie.

William Jennings Bryan – americký politik a kandidát na prezidenta byl známý obhájce míru, který dokonce odstoupil z pozice ministra zahraničí na protest proti Wilsonově reakci na potopení Lusitánie. Pacifismus je pro rybí konjunkci Slunce s Neptunem typický.

Alexandre Georges – francouzský skladatel a varhaník má toto planetární spojení navíc obohacené o Venuši, takže jít v životě cestou umění pro něho byl téměř nevyhnutelný osud.

Robert de Montesquiou – francouzský symbolistický básník, estét a sběratel umění. U Slunce s Neptunem stál v jeho případě navíc Merkur, proto byl básníkem. Zajímavostí byla jeho homosexuální orientace, k čemuž jistě přispěl i Mars ve znamení Ryb.

Alexej Petrovič Romanov – syn cara Petra I. Velikého měl v horoskopu narození stelium Slunce Neptun Jupiter v Rybách a i v jeho případě měla tato konstelace vliv na jeho povahu a život. Sice trochu jiným způsobem, ale také typickým. Alexej neměl naprosto žádný zájem o politiku a vojenství, byl pasivní, líný, náladový a přehnaně zbožný. Později nedokázal vzdorovat radovánkám s alkoholem a milenkami. Toužil jen po klidném životě bez zodpovědnosti a dokonce ani neměl zájem převzít po otci trůn.

Maximilien Luce –  francouzský malíř a grafik byl autorem více než dvou tisíc obrazů. V jeho případě bylo Slunce s Neptunem v Rybách opět posíleno o Venuši a umělecký talent byl na světě.

Lucien Descaves – spisovatel, novinář, dramatik, romanopisec. Ve spojení se Sluncem a Neptunem měl Merkur, což opět vytváří příklon ke spisovatelství. V Rybách měl ale také Venuši a i v jeho případě se projevoval aktivní anti-militarismus.

William Bramwell Booth – generál Armády spásy měl v horoskopu stelium Slunce Neptun Jupiter v Rybách. Armáda spásy je křesťanskou církví a také charitativní organizací pečující především o bezdomovce. Tento typ služby v kombinaci s náboženskou vírou plně odpovídá zmíněné konstelaci.

Papež Klement VIII. – stelium Luna, Slunce Neptun v Rybách zcela jistě může člověka vést k jistému druhu společenského odloučení a silné víře. O Klementovi VIII. se navíc vědělo, že byl tichý, přívětivý, poctivý a mírný, což je dalším důsledkem uvedené konstelace.

Frederick Warde – nakonec předkládám zástupce herecké profese, která je zcela jistě také typickou možností pro nositele naší konstelace.

Na uvedených příkladech můžete vidět jak určující vliv může mít postavení planet v době narození na náš život, a že lidé silně ovlivněni Neptunem či znamením Ryb skutečně často naplňují poselství této specifické energie.

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.