Novoluní v Rybách 23. února 2020

19. Únor, 2020

Milí přátelé❤️, novoluní v Rybách nastane v neděli 23. února v 16:31 na 4. stupni tohoto znamení. Tentokrát je energie Ryb posílena svým moderním vládcem Neptunem, který je v Rybách dlouhodobě a konjunkcí s retrográdním Merkurem. Kvalita Ryb je proměnlivá voda, což je velmi přizpůsobivá a pasivní energie. Je to energie, která nás vede k rozpouštění ega, splývání s okolím, prolínání. To se může dít různými způsoby.

Merkur, který je v Rybách, je retrográdní až do 10. března. V Rybách se Merkur necítí dobře, nemůže zde projevit své nejlepší možnosti. Typicky se mohou věci dít se zpožděním nebo se nedaří ve všech možných merkurických procesech. Problémy se mohou tedy objevovat v dopravě, komunikačních technologiích, vypadávat mohou spojení a připojení, vše, co nás propojuje může nějak selhávat. Zpožďují se i odpovědi, na které čekáme nebo se hatí plány spojené s cestami. Také dochází častěji k mylným představám, špatnému pochopení, dezinterpretacím, opomenutím. Věci nejsou jasné, jsou v mlze a lze je vykládat různými způsoby.

Co se týká koronaviru, spojení retrográdního Merkura s novoluním v Rybách a jeho následné spojení s Neptunem začátkem dubna způsobí spíše další šíření a proliferaci této nákazy. Toto spojení je notoricky známé propustností imunitního systému. Nehledě na to, že Jupiter jako tradiční vládce znamení Ryb, tedy i vládce novoluní, je také v poměrně nevýhodném postavení v Kozorohu.

Novoluní v Rybách je výborné pro vizualizaci našich snů a přání, půjde nám krásně snít a představovat si, co bychom mohli v budoucnu prožít. Je to velmi jemné, houpavé, vodní novoluní, které nás unáší děním. Jsme přizpůsobivější a tvárnější. Je to vždy čas, kdy je pro nás přirozenější být pasivnější a přijímající a čerpat inspiraci pro naše další životní kroky. Odstup a odpočinek nás v tomto čase nabíjí novou energií.

Ryby představují v astrologii naši nevědomost. Ta, tak jako voda, proniká všemi oblastmi našeho života. Přiznat si tento fakt je jednou z nejméně doceňovaných schopností nás lidí.

Nevědomost je příčinou života a smrti, samsáry, koloběhu života a tím i utrpení. Jedinou konstantou je změna. Vše je v neustálém proudu. Při rybím novoluní zkusme odpojit svůj intelekt, všechny vstupy, žádná televize, telefon, počítač, internet, kniha, časopis, žádná činnost nebo akce. Jen se posaďme a setrvejme v klidu. Co se stane? Zůstaneme sami a bude nás to zprvu velmi nudit. Sami nejsme ničím, jsme propojeni se vším. Jsme na tom tak špatně, že nedokážeme bez vzruchů a podnětů vydržet možná ani půl hodiny. Zde začíná rozpouštění iluze JÁ. Zde je teritorium znamení Ryb.

Zkusme kolem novoluní, alespoň pokud je to trochu možné, zvolnit tempo a vzdát se nerealistického idealismu. Uvolněme se, protože neexistuje žádné dokonalé zaměstnání, žádný dokonalý partner, prostě nic perfektního, ať už máme na mysli cokoliv. Nedokonalost není žádnou chybou, nýbrž součástí naší podstaty. Dokonalá je jen naše podstata, ale tu nejsme schopni běžně vnímat, k té se musíme dopracovat. Ta je za všemi myšlenkami, emocemi, identifikacemi, za vším tím, co považujeme za tolik důležité.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.