Novoluní ve Střelci 26. listopadu 2019

24. Listopad, 2019

Milí přátelé, jak už jistě víte, novoluním začíná každý měsíc nový cyklus Měsíce a pro nás na Zemi to na psychické rovině značí vždy nový začátek. Novoluní má tentokrát startovací čáru na čtyřech stupních znamení Střelce. Každému nový start začíná jinak, novoluní se u každého z nás odehrává v jiném místě horoskopu s jinými aspekty.

Obecně je Střelec velmi optimistický, hledající inspiraci a také volnost. Nemá rád závazky a je tak trochu neklidný. Vládcem novoluní je Jupiter, který dokončuje svůj pobyt ve svém znamení Střelce. Bude zde do 2. prosince. Toto postavení nás povzbuzuje k otevřenosti, učení a dívání se na věci z různých stran. Přináší do našich životů více radosti, odvázanosti, bezstarostnosti, ale také sklonu vše přehánět a zveličovat. A přehánět se to dá s lecčíms. Mnoho lidí během pobytu Jupitera ve Střelci za poslední rok hodně přibralo na váze. Větší disciplína nastane až s přestupem do znamení Kozoroha.

Svět prožívá obrovskou proměnu, která bude pokračovat i v roce 2020. Bude proto dobré upevnit postoje, které nás rozvíjejí, které nás nabíjí vírou v sebe. V probíhajícím dramatu světa hrajeme všichni klíčovou roli. Máme mravní povinnost o sebe pečovat, pomáhat a být vstřícní. Prostě jednat v životě tak, abychom si mohli vážit vlastního Bytí.

Za střeleckého novoluní je dobré zeptat se sama sebe, kam míříme, protože většina našich kladných emocí se vztahuje k nějakému cíli. Šťastni v pravém smyslu slova jsme, teprve když máme pocit, že se vyvíjíme a rosteme. Každý z nás potřebujeme smysl, jinak začne na povrch vyplouvat beznaděj a zoufalství. Pojďme společně pootevřít jedno oko a rozhlédnout se kolem sebe. Místo abychom dál proklínali tmu našich životů, vpusťme si do duše trochu světla, otevřme svá srdce.

Novoluní tvoří krásný trigon s naším vnitřním léčitelem Chironem. V mytologii byl léčitel Chiron nechtěně zraněn svým vlastním žákem Herkulem. Nezemřel, ale nedokázal se ze zranění otráveným šípem sám vyléčit, trpěl velkými bolestmi a přál si zemřít. To ovšem jako nesmrtelný nemohl. Své nesmrtelnosti se nakonec vzdal ve prospěch Prométhea a Zeus jej umístil na hvězdnou oblohu jako souhvězdí Kentaurů, po straně Jižního kříže. Chiron tedy mohl léčit ostatní, ale ne sebe. Tento trigon vychází ze znamení Berana a posiluje v nás statečnost, sílu a troufalost. Všem nám je zasazena v některé oblasti života hluboká rána, nějaké zranění, komplex. Zdravý člověk neexistuje. Ale jedině nemoc nás činí vyléčitelnými, pokud skrze ni projdeme s přijetím a odvahou. Tento aspekt také znamená znovuobjevování starých učení a jejich zasazování do dnešní doby. Přejímá totiž saturnsko-uranskou energii. Je to moudrost získaná našim vlastním strádáním, přes prožitek utrpení. Zlo vstupuje do světa spolu s probuzeným vědomím. Všichni to známe z prvního silného příběhu lidstva o nástupu vědomí a poznání smrtelnosti, Dobra a Zla, z prvních kapitol knihy Genesis.

Celé krásné novoluní ve Střelci vnímám ve všech souvislostech jako postupné nalézání smyslu našich jedinečných životů. Díky Chironu v Beranu si více uvědomujeme, že následování spontánních pohnutek je velmi omezené a sobecké. Na nic se neohlíží. Je to nedospělé a nezodpovědné chování. Trigon na novoluní ve Střelci je toho pravým opakem, jde o rozpoznání této lži a nalezení dospělého chování. Nalezení smyslu je životodárné a uzdravující. Je to totiž něco, co převyšuje naše smysly, jejichž schopnost vyhodnocovat a shromažďovat vjemy, je omezená. Smysl totiž stojí nad krátkodobou výhodností okamžité reakce. Je to vlastně jakési krédo „snažit se o lepší svět“. Mít v životě smysl, je lepší, než mít v životě to, co si umaneme, protože často vlastně ani nevíme, co vlastně chceme nebo spíše potřebujeme.

Možná si začneme všímat vad, které bychom uměli napravit, a tím zmírnit zbytečné utrpení alespoň o kousek. Jak bychom mohli využít svého času tak, abychom vše nezhoršovali, ale vylepšili? A víte, jaký to má obrovsky hojivý efekt na všechny buňky v našem těle? Tenhle nesobecký přístup ke světu? Ono zprvu stačí k nejbližšímu okolí. Všichni víme, jak by se co mělo dělat v globálním měřítku a sami si nedokážeme udělat klid ve své vlastní rodině. Tak na tom ve skutečnosti všichni jsme.

Je to něco, co se děje, když jsme na to skutečně připraveni, uvědomění, že všechny hrůzy minulosti a utrpení v našich životech, jsou nedílnou a hodnotnou součástí stále úspěšnější snahy vybudovat něco Velkolepého.

Opět nám všem krásné jupiterské novoluní!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.