Pod nadvládou znamení Panny…

19. Září, 2017

Minimálně do pátku se budeme nacházet pod velmi výrazným vlivem znamení Panny. Nejsilněji můžeme tuto specifickou energii vnímat ve středu 20. září v ranních a dopoledních hodinách, kdy v Panně proběhne Novoluní, a celkem se zde nachází všech pět rychle se pohybujících planet. V tomto případě už se dá mluvit o extrému. Téměř vše je podřízeno přísnému, přesnému a urovnanému pohledu na život, tak jak to po nás Panna žádá.

Z mé zkušenosti jsou často lidé zklamáni, když zjistí, že jejich horoskopům dominuje energie znamení Panny. Na první pohled jim připadá příliš vážná, nudná, nenápadná, starostlivá, úslužná, a tak dále. Lidé by radši poslouchali, že jsou Lvi se vším všudy, že jejich aura září široko daleko a vše nač sáhnou se rychle mění ve zlato. Samozřejmě trochu přeháním, ne každý potřebuje být hvězda. Faktem ale je, že Panna by mezi lidmi žebříček popularity rozhodně nevyhrála. Jenže lidé si často neuvědomují, jak je toto znamení nedoceněné, přitom svým způsobem dokonalé!

Znám mnoho příběhů úspěchu, v němž hrála jednu z klíčových rolí právě Panna, která přitom nemá přirozenou potřebu tlačit se do popředí. Pannu zajímá především pořádek, užitečnost a srozumitelné uspořádání. Ale protože téměř nikdo z nás není takzvaně „čistý“ typ, neboli naše horoskopy bývají mixem několika různých energií, často dochází k tomu, že tichá Panna je doplněna nějakým výraznějším znamením, kterému ambice nechybí. A právě to je podle mě ideální kombinace pro dosažení úspěchu.

V takovém případě totiž nejste jen dokonalí zaměstnanci v úklidové firmě nebo pokorné zdravotní sestřičky, což by odpovídalo čistému Pannenskému typu, ale už existuje velmi reálná šance, že úklidovou či jakoukoli jinou firmu můžete řídit, a místo sestřičky můžete být paní doktorkou. A naopak, chybí-li ve vašich horoskopech zdravá energie znamení Panny, nebo její obdoba z řad dalších planet či znamení, podobné hmatatelné životní úspěchy se dosahují jen těžko. Proč tomu tak je?

Jednou z hlavních předností Panny je totiž úžasný kontakt s realitou. V jejím světě je nulový prostor pro růžové brýle, bezbřehý optimismus a stavění vzdušných zámků. Zkrátka a dobře má rozum a umí ho obratně používat v každodenní praxi. Naprosto přirozeně a bez sebemenšího náznaku odporu si uvědomuje, že bez dobré organizace, systematičnosti a pracovitosti se lze posouvat vpřed jen stěží. Je schopná efektivně využívat svou přizpůsobivost, píli a vynikající rozlišovací schopnosti.

Pro dosažení úspěchu vám mohou pomoci i další typické vlastnosti znamení Panny. Je velmi kritická, ale důležité je, že stejným metrem měří i sobě. Nesnese nedokonalost nebo nepořádek, ale nekončí to pro ní jen tím, že si postěžuje. Dojde si pro koště a z nepořádku udělá pořádek. Velmi lehce a rychle, nehledá zbytečné složitosti a výmluvy. Samozřejmě existují i nedokonalosti a problémy, které není možné vyřešit během pěti minut s pomocí smetáku a hadru. Ale ani tyto situace neznamenají pro Pannu neřešitelný problém.

Jednoduše vymyslí způsob jak postupovat směrem k dokonalosti. Současný stav věcí dokáže precizně zanalyzovat, navrhnout logické řešení a plán, a ten je následně poctivě, svědomitě, obětavě a trpělivě plnit. Krok za krokem, den po dni. Na cestě k dokonalému pořádku a funkčnosti ji nezastaví ani předpoklad titěrné mravenčí práce, která by odradila většinu těch úchvatných nablýskaných siláckých znamení. Není pro ní problém přijmout roli nosiče vody, pokud ví, že je tato role nezbytně nutná pro stoprocentní výsledek celku.

Jak vidíte, energie znamení Panny je pro naše životy obecně nesmírně užitečná. Rozdíl mezi její přirozenou nenápadností a vlivem, který dokáže mít na zrealizovaný úspěch, je paradoxně velmi velký. Přeji vám, abyste v těchto dnech dokázali využít působení energie Panny, a alespoň část svých životů viditelně zdokonalili.

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.