Říjen patří znamení Vah

5. Říjen, 2017

V říjnu nám na nebi převládá energie znamení Vah. Pojďme si o nich něco povědět. Je to znamení vzdušné, kardinální, mužské polarity. Hlavním vládcem je Venuše a druhým Saturn. Slunce a Pluto jsou zde v pádu, Mars v exilu. Ale dost technických věcí.

Váhy jsou symbolizovány miskami vah, na kterých se váží dobro a zlo. Spravedlnost musí volit vždy mezi přísností (Saturn) a milosrdenstvím (Venuše). Naproti Vahám leží Beran, který představuje JÁ a Váhy představují TY (partnery, společníky, protivníky, konkurenci…).

Váhy (přibližně 22. září – 22. října) vyjadřují přechod od léta k rozkladnému podzimu, době padajícího listí. Váhy sice představují náš protějšek, ale ve skutečnosti jsou to naše nevědomé vlastnosti, které zrcadlíme ve výběru lidí kolem sebe, zvlášť našich partnerů.

Váhy se těžko rozhodují. Celý svůj potenciál používají k zájmu o druhé, o duchovnost. Obecně mají pravděpodobně nevědomý problém se zdravým používáním agresivity a vůbec přímého jednání. Pokud s vámi Váhy hrají nefér hru, použijí k tomu masku zdvořilosti a okouzlujícího chování. Váhy jsou znamením, které je stále stavěno před rozhodnutí volit ze dvou stejně hodnotných možností najednou. Nejsou rázné ani iniciativní.

Žádné jiné znamení zvěrokruhu nechápe lépe, že pro skutečný vztah jsou nutné kompromisy na obou stranách. Jsou to rození diplomaté a mají velmi konzervativní a uhlazené chování. V módě preferují klasický a kvalitní styl, jenž je přijatelný pro každého. Mají smysl pro estetiku a harmonii.

Také si musíme uvědomit, že Váhy jsou jediné neživé znamení zvěrokruhu, a proto jsou velmi neosobní až chladné. Nesnesou žádné zesilování vztahu nebo hluboké intimity. Nejraději zůstávají v nezávaznosti a flirtování. Dokud nemusí učinit rozhodnutí nebo dokonce udělat akci, jsou rození svůdníci a šarmantní společníci. Běda však, dáte-li jim nůž na krk a čekáte vyznání. Je pro ně důležitá jejich vzdušná svoboda.

Hodně Vah inklinuje k narcismu nebo některým jeho projevům. Jsou pořád upravení, sledují, jestli mají vypucované boty, zda jejich účes drží tvar, nejsou-li cítit potem, atd. Mají strach z vady na vzhledu, díky čemuž dokáží být neuvolnění.

V erotice převládne spíš studený šarm než horkokrevnost.

Co mám na Vahách velmi ráda, je jejich smířlivost. Snaží se vnášet smír do konfliktních situací a vyrovnávat nevyrovnatelné. Mají v sobě silnou potřebu nalézt řešení.

Váhy by měly sloučit svou touhu po vyrovnanosti a vyhovění všem se sílou a odvahou, s uměním vyjádření vlastních přání a potřeb.

V tělesné oblasti Váhy ovládají párový orgán ledvin a mezi nimi je jako jazýček vah spodní část páteře. Pod jejich vládou je také močový měchýř.

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.