Saturn vstoupil do Kozoroha

27. Prosinec, 2017

Těsně před koncem letošního roku se Saturn přesunul ze Střelce do znamení Kozoroha. Nutno říct, že se jedná o velmi důležitý astrologický jev, protože Saturn se v novém znamení zdrží po relativně dlouhé tři roky. Vzhledem k tomu, že Saturn je jednou z nejvýznamnějších a nejvýraznějších planet na nebi, zapůsobí tato změna citelně na osobní i globální úrovni.

Popravdě řečeno, nevím téměř o nikom, komu by byla energie planety Saturn příjemná. Je to proto, že i ve své nejpřívětivější poloze je Saturn v podstatě nepříjemnýJ. Jeho potřeba řádu a disciplíny je totiž přirozeně natolik silná, že v jeho světě téměř nezbývá čas ani prostor na odpočinek, zábavu nebo laciné úsměvy. O Saturnu nepřívětivém (pod těžkou aspektací ostatních planet) raději nemluvěJ.

Saturnovy nároky jsou extrémně vysoké v podstatě na všechno a na všechny. Nejen na nutnost vytýčení cílů, ale i na jejich dostatečnou výši, sestavení plánu k jejich dosažení, i jeho každodenní dlouhodobé plnění, ne nepodobné vytrvalostnímu závodu. Saturn je ochoten a schopen stoupat krůček po krůčku, překonávat překážku po překážce, směrem k určenému cíli. Úctyhodné, chvályhodné. Jedná se o soubor vlastností, které člověku umožní mnohé dosáhnout, byť ne hned.

Na druhou stranu Saturn nekompromisně drtí, či nechá zbořit, vše nedokonalé, líné, prolhané, chatrné nebo nefunkční, jakkoli se takové věci mohou naoko tvářit dokonale, skvěle a nerozbitně.

Saturn není nespravedlivý, je to přesně naopak, a proto je zcela chybné se ho obávat. Ovšem hra se Saturnem má svá pravidla a vyhnout se jeho trestům je možné pouze za určitých podmínek. Robustním základem pro úspěch v této náročné zkoušce je situace, kdy jste sami sobě Saturnem. Tedy povaha nebo nastavení, kdy vám tento princip nechybí, a je pro vás přirozené dělat věci pořádně a žít odpovědný život. Takový přístup může být obzvláště v profesní oblasti v příštích třech letech korunován úspěchem.

Logicky, pokud si naopak lidé důležitost těchto Saturnových nároků neuvědomují, pak bývají často stíháni osudem. Vzhledem k postavení Saturna ve znamení Kozoroha se může jednat například o přísné až šikanózní šéfy, dusivý příval pracovních povinností, ale i vyhazov. Na osobní úrovni se tento vliv dotkne hlavně lidí, jejichž citlivé body se nacházejí přímo v Kozorohu.

Na úrovni společenské se průchod Saturna Kozorohem bude týkat především mocností a režimů. Nefunkční, prohnilé nebo nereformovatelné systémy, jako dle mého názoru třeba EU, se v následujícím období mohou otřásat v základech, ne-li padnout. Pod narůstající tlak se může dostat totalitní KLDR a reálná hrozba konfliktu v tomto regionu se ve světle Saturna v Kozorohu zdá býti ještě o něco reálnější.

Pro zajímavost, naposledy se Saturn pohyboval v Kozorohu v letech 1988 až 1990, a jeho vliv na nezdravý politický systém musel být pro každého nepřehlédnutelný – nejspíš není nutné připomínat pád komunismu v Evropě z roku 1989, který neminul ani nás. A přidám ještě jeden příklad. Předtím byl Saturn v Kozorohu v letech 1959 až 1961 a opět se vyznačoval hroucením nezdravých režimů – někteří z Vás si jistě vzpomenou na tzv. Rok Afriky 1960, kdy se v rámci dekolonizace a přirozeného boje za právo na autonomii postupně osamostatnilo 17 afrických států.

Znovu ale opakuji, že Saturnovou motivací není bořit, ale především lépe stavět, tak se o to pokusme!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.