Slunce vstoupilo do Blíženců

22. Květen, 2018

Ano, přesně tak to je. Stalo se v pondělí 21. 5. v 4:14 SELČ. Za vládce Blíženců je považován Merkur. V mytologiích má Merkur okřídlené paty, jako symbol vzdušnosti a pohybu. Merkur byl poslem bohů.

V lidském těle Blíženci souvisí s plícemi, jako orgánem plynné výměny. Stejně tak souvisí i s rukama a nervovými synapsemi.

Hermes (Merkur) byl také patronem nástrojů a řemeslných výrobků. Mnoho Blíženců se zabývá nějakým tvůrčím rukodělným řemeslem nebo hraje na hudební nástroj. Je to celé o šikovnosti rukou a prstů. Sama hraji na klavír, jsem BlíženecJ.

Blíženci jsou něco jako dvojčata. Jsou spojeni s dvojí možností, možností dobra a zla. Mohou mít více povolání, více příležitostí najednou, ale i více vztahů, často na bázi flirtu a rozptýlení. Roztěkaná mysl Blíženců na křižovatkách často schází z cesty, protože se nedokáže rozhodnout, jaký směr zvolit. A nebo volí obě cesty, ale pohybuje se po nich nedůsledně, povrchně.

Je to znamení dospívání a mládí, tedy období, v němž převládají studia. Toto vzdušné znamení představuje intelekt, vrtkavost, duševní čilost, konverzaci, písmo, tisk, literaturu a mnoho dalšího, co vyplývá z živlové podstaty vzduchu.

Podle postavení vládce Blíženců – Merkura (nejenom), lze z horoskopu vyčíst typ intelektu dotyčného, rychlost a dynamiku myšlení a také jeho hloubku.

Blíženci jsou výborní obchodníci, pokud to potvrdí i zbytek horoskopu. Klíčovým slovem Blíženců je VÝMĚNA na různých úrovních stvořeného Universa..

Blíženci jsou neuvěřitelně přizpůsobiví a flexibilní. Tato složka je nezbytná pro propojení, vzájemné pochopení a komunikaci. Dokáží skvěle napodobovat, imitovat.

Duševní neklid tohoto znamení se projevuje i na těle. Musí svou nervozitu odstraňovat tělesným pohybem, poklepáváním nohou, rukou. Také je jim zatěžko vyjadřovat své pocity, protože je ihned racionalizují. Jejich nálada se může stále a bezdůvodně měnit.

Mají obrovský přehled, ale žádný zájem neprohloubí. Častý je i sklon ke komentování svého okolí a to jak v dobrém, tak i podlém úmyslu.

O Blížencích by se dalo napsat tolik. Jsou to lidé vesměs příjemní, společenští, komunikativní a šikovní v mnoha ohledech.

A protože cele souzním s buddhistickým pojetím člověka a celého Universa, řeknu vám v souvislosti se znamením Blíženců, jak toto učení smýšlí o našich slovech.

Tak tedy řeč není jen o tom, co vyslovíme, ale také jak. Hranici mezi „podělit se o něco“ a „útočit“ je třeba pečlivě střežit. Co nám připadá upřímné, se může našemu protějšku jevit jako hrubé. Když v sobě naše slova nesou agresivní energii, pak nezáleží na tom, zda to, co říkáme, je pravdivé. Když někoho napadáme, je to nesprávné, i když je to pravda. Upřímnost bez soucitu je krutost. Pamatujte na to, obzvlášť v období rychlejší výměny, jaká právě nastala se vstupem Slunce do Blíženců.

Veronika Navrátilová, ctuhoroskopy.cz, tel. 603 572 667, vikti@centrum.cz

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.