Slunce vstupuje do znamení Štíra

22. Říjen, 2017

Čeká nás astrologicky velmi výjimečný den, protože hned ráno Slunce opouští Váhy a přibližně na měsíc se přesouvá do znamení Štíra. Jsem přesvědčena, že většina z vás tuto změnu přivítá s nadšením, protože pokud se zajímáte o astrologii, je téměř jisté, že jste Štíří energií více či méně „postiženi“:). Vše tajemné, magické, skryté, záhadné a vše takzvaně mezi nebem a zemí, je přesně to, co znamení Štíra miluje. Takže tou lepší zprávou je, že nastává náš čas:).

Asi už ale tušíte, že ono to se Štírem zas tak lehké není. Sice se jedná o mimořádně intuitivní, extrémně hluboké a intenzivní znamení, ovšem na druhou značně komplikované. V případě znamení Štíra hrozně moc záleží na vyspělosti každého jednotlivce. V nezvládnuté formě totiž hrozí podlehnutí nízkým pudům, závislostem, extrémnímu jednání a ve výsledku životu na okraji společnosti. Toto mohu ze své praxe skutečně potvrdit, většinou se ale jedná o horoskopy narození se silným poškozením.

Průchod Slunce znamením Štíra nám život naruby jistě nepřevrátí, ale je možné, že budeme konfrontování s méně populárními tématy jako třeba žárlivost, majetnické sklony, mstivost fanatismus, manipulace, atd. Období se Sluncem ve Štíru citelně prohloubí naše emoce a prožívání, což ovšem zdaleka nemusí způsobit pouze hlubokou lásku, ale také krizi. Je možné, že dojde k oživení různých tabuizovaných témat, šrámů z minulosti nebo citlivých majetkových a vztahových problémů.

Hloubka, opravdovost a intenzita je s výrazným znamením Štíra zaručena. V jeho světě neexistuje prostor pro nedokonalost nebo výkon na půl plynu. Vše bere mimořádně vážně a nesnáší povrchnost. Nudit se v tomto období opravdu nebudeme. Ale abych jen nestrašila – z mých zkušeností je toto znamení démonizováno trochu neprávem. Při dobré aspektaci totiž dává neobyčejnou sílu vůle, vytrvalost, věrnost, neomylnou intuici a citovou hloubku. Hodně moc tedy záleží na nás, zda budeme mít sílu vzít si ze Štíra ty lepší vlastnosti.

Nakonec se v případě tohoto znamení není možné nezmínit o jeho silném regeneračním a transformačním potenciálu. Štír sice někdy dokáže potrápit a dostat člověka do úzkých, ale stejně tak umí ukázat i cestu ven z krize. Témata povstání z popela a znovuzrození jsou pro toto znamení typické, a proto, pokud se delší dobu potácíte nesnadným obdobím, odražení ode dna může paradoxně přijít právě v době, kdy Slunce prochází temným znamením Štíra. A abych nezapomněla, přichází čas na hloubkovou očistu a opravdovou změnu, konec váhání!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.