Sobota 4.3. – Merkur konjunkce Neptun v Rybách

3. Březen, 2017

Mám pro Vás jeden slaďoučký a dobroučký bonbónek. Tělo s ním sice nenakrmíte, ale duši určitě ano. Zítra (v sobotu 4. března) v pravé poledne se totiž přímo na Medium Coeli utváří exaktní konjunkce mezi Merkurem a Neptunem v Rybách. Slunce navíc stojí jen něco málo přes 2 obloukové stupně opodál a zmíněnou konjunkci tak povyšuje na stelium. Umělecky založení lidé se pod jeho vlivem musí tetelit:).

Uvedená konstelace navíc nepřijímá negativní aspektaci a nic jí tak nebrání produkovat čiré skvosty. A o co že tedy jde? Na sport, politiku nebo vědu zapomeňte. Chcete-li souznít s přírodou, sobotní polední oběd si podbarvěte meditační hudbou, rozprávějte o věcech nadpřirozených a nešetřete verbální vlídností alespoň vůči svým nejbližším. Nespěchejte a odpoledne si vyhraďte čas na romantickou knížku nebo se zajďete podívat na malířskou výstavu. A jestli si ti umělecky nadanější z Vás někdy pohrávali s myšlenkou na vlastní tvorbu, neváhejte a zkuste si složit básničku nebo namalovat obrázek. Jediné co je potřeba je méně přemýšlet a více vnímat, na což je úzká konjunkce mezi Merkurem a Neptunem v Rybách doslova ideální.

Obecně se jedná o konstelaci, která svým majitelům notně komplikuje fungování v reálném světě, analytické a rozumové schopnsti zahaluje hustou mlhou a tvoří tak spíše jedince nepraktické. Ale jejím negativním projevům jsem se v tomto článku věnovat nechtěla, nakonec každé pro má logicky i své proti. Toto spojení v Rybách je totiž tak kouzelné, že mě nutí vidět ho v tom lepším světle:)

Merkur se Sluncem v konjunkci s Neptunem v Rybách posiluje v lidech obětavost, soucit a vlídnost, dává velkou vnímavost, fantazii a kreativitu. A protože planeta Merkur symbolizuje naše vyjadřovací schopnosti ať už slovem, či perem, takto ovlivněna Rybami a Neptunem často vytváří básníky, malíře, spisovatele, hudebníky a další hluboce inspirované umělce.

Pro zajímavost – zcela identickou konjunkci mezi Merkurem a Neptunem v Rybách měli ve svém horoskopu například francouzští básníci Robert de Montesquiou a Jean Richepin nebo malíř George Desvallières.

Pamatujete si na socialistický „skvost“ Nedělní chvilka poezie?:). Tak v sobotní poledne se pokuste o remake s názvem Sobotní chvilka poezie a ti aktivnější z Vás mi prosím nezapomeňte ukázat plody své umělecké práce na mém facebooku!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.