Test pro Kozorohy, Raky, Berany a Váhy – Horoskop na týden od 6. května 2019

6. Květen, 2019

Během týdne na astrologickém nebi bude hrát ústřední roli Venuše, planeta lásky. Zajímavé aspekty ale vytvoří také Merkur a Slunce.

Venuše ve čtvrtek zamíří trigonem na Jupiter. Z toho by se mohlo zdát, že nám vztahy budou nadstandartně klapat, ale tak snadné to nebude:). Venuše totiž zároveň postupně narazí kvadraturami na Saturn a Pluto, což bezproblémové fungování nevěští.

Zjednodušeně řečeno jde toto nastavení příliš přes „sílu“. Zmíněné kvadratury jednak fungují z mimořádně silných znamení (Beran, Kozoroh), a zároveň jsou tvořeny planetami se značně tvrdým jádrem. V oblasti emocí, citů, lásky, vztahů a partnerství se tedy ocitneme pod vlivy, které se typově hodí spíš do vrcholového managementu či třeba úporných sportovních bitev. Neboli všude tam, kde je silné vůle na rozdávání a překážky buď neexistují, nebo jsou překonatelné bez ohledu na způsob. Tedy energie svého druhu a zcela jistě legitimní. Ovšem zasáhnout jimi planetu tak křehkou jako je Venuše, a s ní i partnerské vztahy včetně emocí, nemusí vytvářet právě romantické scénáře.

Obavy, strachy, překážky, neporozumění, zklamání, nedostatek tolerance, majetnické a mocenské choutky, atd. To vše můžeme ve vyšší míře pociťovat. Na tom by však nebylo zas tak moc špatného, protože nikdo z nás není dokonalý a každodenně čelíme mnoha různým náladám, pocitům a emocím. Problém nastává až ve chvíli, kdy se tímto naladěním necháme ovládnout a strhnout k nevhodné akci či reakci. Pak se můžeme uchýlit k silovým řešením různého druhu, a pokud nejsme na bojišti, kde je rozhodující okolností vstřelený gól nebo skolený soupeř, na lidské rovině téměř vždy prohrajeme. Tato řešení totiž téměř vždy zasévají bolest a ubližují blížnímu člověku, potažmo nám samotným.

Proto nepodléhejme vlastnímu negativnímu nastavení v oblasti partnerských vztahů, nešlapejme po tak jemných a křehkých věcech jako je důvěra a láska, třeba jenom proto, že vaše ego mělo o fungování vzájemného soužití jinou, a často naivní, představu. Nenechme se vláčet osudem. Zvládnutelné to rozhodně bude, protože současně působící trigon Venuše na Jupitera nabízí možnost zvolit pozitivní cestu ve smyslu naděje, nadhledu, velkorysosti a tolerance.

Mezi nejvíce testovaná znamení v tomto ohledu budou patřit Kozorozi, Raci, Váhy a Berani se Sluncem mezi 19. a 24. stupněm. Samozřejmě také všichni lidé, kteří mají v této zóně jiné citlivé prvky.

Středeční konjunkce Merkura s Uranem v Býku radí, abychom se názorově nefixovali a neuzavírali za každou cenu, ale naopak abychom zůstávali otevření novým intuitivním podnětům, myšlenkám a nápadům, a to včetně materiální a obchodní oblasti. Zároveň může tato konjunkce přinést nečekaná a překvapivá setkání či cesty.

V sobotu vytvoří Slunce v Býku trigon se Saturnem v Kozorohu, což je krásný aspekt na závěr týdne. Nepůjde však o krásu romantickou, nýbrž praktickou. Emotivní a ohnivé Slunce je zde totiž pod důslednou „kontrolou“ dvou zemských znamení a Saturna. Vzniká tak skvělá příležitost pro budování a realizace všeho druhu v hmotném světě. Tato vazba v sobě nese velký potenciál stálosti, pevnosti, věrnosti, trvanlivosti a trpělivosti. Proto se pokuste sobotu využít na typ činností, kde jsou právě tyto vlastnosti potřeba, případně iniciujte vznik něčeho, co by mělo stát na nerozbitných základech, a mít dlouhou životnost.

Přeji vám další super týden!

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.