Úplněk v Býku 12. listopadu 2019

10. Listopad, 2019

Milí přátelé, pojďme se podívat na energie nadcházejícího úplňku, který zazáří na 19. stupni znamení Býka, 12.11. ve 14:34.

Energie tohoto úplňku má mnoho podpůrných aspektů, tak jako většina listopadu. Úplněk osvětluje to, co bychom chtěli, co koupíme, investujeme, nahromadíme, ale i to, co bychom chtěli prožít svými smysly. Býk je praktická uzemňující síla, která kompenzuje hluboké emoce Štíra, kde je Slunce. Štír je vše přikryté, schované, co nevidíme a nevnímáme smysly, ale hluboce to cítíme. Je to naše nevědomí, temnota, ale víme, že zde je. Býk symbolizuje naopak všechno, co můžeme vidět, slyšet a vnímat přímou zkušeností, jsou to naše smysly. Takže tu máme naše lidské potřeby, včetně potřeby přežít, také to, jak se o sebe každý den staráme, to je ostatně lunární záležitost. A naproti tomu je Slunce s retrográdním Merkurem ve Štíru, což jsou hluboké nevědomé programy, na základě kterých jednáme. Nyní je Merkur retrográdní až do 21. listopadu. Těsně před úplňkem se dotknul Slunce, naplnil se jeho světlem a teď přeprogramovává naši mysl a její schopnosti. Bere nás svým zpětným chodem do hlubokého pochopení štířích témat. Jsou to témata moci, strachu, vášní, intenzity, strategie, hlubokého léčení duše. A úplněk nás zase láká zpět do viditelného světa. Říká, pojď, dej si dobré jídlo, odpočiň si, vyrovnej svou energii, podívej se na něco krásného, reálného. Úplněk vidí, jak moc jsme zničeni, co vše se odehrává temného v našich myslích a emocích během štířího zúčtování a čištění. A tak nás chce pohladit, vybalancovat a uzemnit v našem hmotném světě, v našem těle.

Úplněk je nádherně aspektován trigony od Saturna a Pluta. Nabízí nám v době nabírání sil podpůrnou energii ve vytváření strategií k dosahování našich nově přehodnocených potřeb a cílů. Podívali jsme se zase na kousek naší temnoty, která se nám odzrcadlila ve vnějším světě a lížeme si rány. Býku vládne Venuše, která je ve Střelci velmi sebevědomá, věří si a hledá nová dobrodružství, stává se moudřejší, touží po širším pochopení událostí, je pozitivní a optimistická, možná má velká a nereálná očekávání (kvadrát na Neptun), ale touží po prožití lepšího života. Pomáhá k radosti a nastavení na budoucnost. Zvýrazněný je celkově ženský princip. Po úplňku Venuše vstupuje během 10 dnů do skvělého pásma, nejprve projde přes galaktické centrum a pak vytvoří konjunkci s Jupiterem. Ohromně si důvěřuje, že může mít velký sen, a co je tím snem, se dozví později v listopadu. A jak nahoře s božstvy, tak na zemi s námi lidmi. Tímto nádherným aspektem je listopad z astrologického pohledu překrásný. Je hodně o ženské energii, připomíná nám, jak důležitá je láska k sobě, sebepřijetí se vším, co nás tvoří, víra ve větší možnosti, které v sobě máme všichni.

Také si naléhavě uvědomujeme, kde nechceme ztrácet příliš mnoho energie se záležitostmi druhých. Je to proto, že Štír znamená druhé a vše, co s nimi sdílíme energeticky, emocionálně, psychologicky i finančně. Úplněk zaměřuje pozornost na sebe a své potřeby.

V napětí na úplněk je pouze retrográdní Merkur ve Štíru. Neboli pouze náš způsob myšlení je nám překážkou ve správném pojetí býčí energie. Tou není v jeho nejčistší formě hromadit majetek a smyslové požitky, ale přijímat vděčně jako dary, co nám život přináší a užívat si to celým svým smyslovým potenciálem. Přijímat to, co je, ne to, co bychom my chtěli z pohledu našeho malého ega. Tak jedině vzniká hluboká spokojenost a z ní nekomplikovaný a přirozený přístup k životu.

V místech horoskopu, kde se nám úplněk rozsvítí, nahlídneme na věci, které nechceme měnit, chceme je konzervovat a držet neměnné. Vše se děje na základě protilehlého znamení Štíra, je to nevědomý strach ze ztráty a pomíjivosti. Nebezpečný je postoj, kdy se člověk domnívá, že se může vyhnout plynutí času a nutnosti změn křečovitým lpěním na navyklém. Tak se zkusme všichni v oblasti, kde máme 19. stupeň Býka více uvolnit a zrelaxovat. Užít si to tak, jak to je a nehroutit se z toho, kdyby se to mělo změnit.

Rozvíjí se v nás i více trpělivosti a poznání, že vše směřuje k dobrému konci. Vše má své dokonalé načasování, ať už tomu věříte nebo ne. A na pohybu planet ve vztahu k našemu horoskopu narození můžeme časování krásně cítit. Nic se nestane dřív, než má, než doběhne například nějaký aspekt. Ani náš vývoj spirituální se neurychlí, dokonce i odvrácení se od smyslových prožitků, určitého druhu jídla nebo požitku z vlastnění a užívání si, se děje tehdy, když jsme na to připraveni. V buddhismu, který je mi velmi blízký, se tomuto procesu říká vyzáření. Nejde to prostě na povel a ani to není žádoucí, protože pak by došlo k potlačení, a to je velmi nebezpečné ze zdravotního i psychického hlediska. Proto si užijte to, co stále potřebujete užít, a hlavně si to nevyčítejte. Ono nás to svými následky samo povede. Přeji plné procítění úplňkového času všem smysly.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.