Zatmění Slunce, novoluní 26. prosince 2019

23. Prosinec, 2019

Milí přátelé❤️🎄☀️, přeji vám všem krásné sváteční dny, hodně moc zdraví a pevné vůle ke konání prospěšných věcí pro sebe i druhé. A že ta vůle musí být často hodně silná, abychom nesešli z cesty. Všem vám, mí klienti, děkuji za důvěru a věrnost a za to, že i já se od vás mohu učit a růst. Přikládám čtení o nadcházejícím zatmění Slunce a novoluní. S láskou a úctou k vám všem.

26. 12. dochází k prstencovému zatmění Slunce na 5. stupni Kozoroha. Jen ve stručnosti si pojďme přiblížit, co znamená zatmění Slunce. Zatmění Slunce je vlastně novoluní, což je konjunkce mezi Sluncem a Měsícem, s tím rozdílem, že je zde ještě v blízkosti jeden z lunárních nodů, tentokrát je to jižní uzel, známý pod názvem Dračí ocas. Proto je to vždy bráno jako specifická astrologická událost, která může změnit naše životy na mnoho měsíců až let.

Zatmění je v Kozorohu a na osobní rovině se podívejte, zda se na 5. – 10. stupni tohoto znamení nenachází některá vaše planeta nebo osa. Opět je důležité, ve které části horoskopu u vás leží tyto stupně. Půjde o zrání v té které oblasti, což může mít dle aspektace mnoho různých podob.

Obecně jde o zrání celého lidstva, o zodpovědnost, kterou si během svého počínání budeme silně uvědomovat. Zjišťujeme čím dál tím více, že to, čím se staneme, záleží na našich činech. Úspěch je odvislý od množství tvrdé práce. Lidé, kteří jsou nastaveni na odpovědnost a vlastní úsilí, tyto energie přivítají, ale ti, kdož jsou příliš frivolní a očekávají zázraky z vnějšku, budou mít příští rok těžký. Jsme zodpovědní za své myšlenky, emoce, slova i činy. Se vším se dá pracovat, pokud v sobě tuto zodpovědnost objevíme.

Na společenské i osobní rovině bude hodně ukončování a konců. Z toho vyplývá i mnoho nových začátků. Jupiter začátkem prosince vstoupil do Kozoroha a zatmění Slunce je právě v konjunkci s Jupiterem. Jupiter se v Kozorohu necítí dobře. Předpokládám celosvětově hospodářskou krizi. Když byl Jupiter v Kozorohu před 12 lety, také došlo k ekonomické krizi. Kozoroh je znamením omezení a po období nadužívání a růstu dojde k redukci výdajů. Je znamením regulací a pravidel, a tak po vstupu Jupitera do Kozoroha začátkem prosince, začíná období rozmachu dalších nařízení, kontrol a byrokracie. Dojde i k novelám mnohých zákonů.

Jupitersko-saturnské zatmění značí také návrat k tradičním, starým naukám, k uvědomování si jejich obrovské moudrosti. Zatmění je však spojeno nádherně s Uranem, který nechává tušit nové, převratné objevy na poli vědy, jež budou podporovat staré učení dávných dob.

Jupiter se během příštího roku setká třikrát s Plutem. Opět posílí vliv tajných organizací a skupin na světové vlády. Je to neviditelná vláda obrovsky mocných klanů za vládou viditelnou. Temná světová vláda. Pár multimiliardářů ovládá světovou ekonomiku. Koncem roku 2020 však můžeme předpokládat epochální zvrat v tomto světovém nastavení. Nebude to změna přes noc, ale začátek hlubokých změn a přenastavení. O tom ale v některém dalším rozboru.

Zatmění v Kozorohu tak, jak je postaveno, může některé vysoce postavené politiky právně semlít. V následných pár měsících budeme svědky různých obžalování a kauz v místech nejvyšších. Vidíme to už nyní u nás, vidíme to v Americe a mohla bych pokračovat. Tlak má tendenci sílit.

Kozoroh vládne hierarchickým strukturám, konzervativním silám v politice a centrálním vládám. Moc je centralizovaná na jednom místě, ze kterého vše vychází. Tento rok je z mého pohledu posledním a nejúpornějším rokem, kdy mocní tohoto světa vidí stoupající odpor a z posledních sil se budou snažit urvat, co se dá. V roce 2020 se jim to ještě může na mnoha místech dařit. Tlak vystoupá na nejvyšší stupeň a právní regulace a kontroly lidí budou až úsměvné. Koncem roku se vše začne postupně rozpadat.

Po vstupu Jupitera do Kozoroha se zpomaluje rozmach a splasknou bubliny budoucích optimistických vizí. Vrátíme se obecně k rutinní práci, možná nezáživnému, ale jistému zdroji obživy. Soustředit se budeme na praktické, zemské, hmatatelné výsledky. Obecně budou naše životy spíše o práci než o užívání si. Rozmachu a růstu můžeme dosáhnout přes osvojování si tradičních hodnot, vážení si věcí, které nám slouží a jsou časem ověřené, nepouštěním se na neznámá území. Důležitá práce pro lidstvo i jednotlivce bude práce spirituální, protože zatmění je spojeno s jižním lunárním uzlem a ten je pojímán ve velmi staré tradiční astrologii hlavně jako bod velmi duchovní. Pocítíme i potřebu si život a každodenní záležitosti zjednodušovat a ponechávat jen to, co nám nějak slouží a podporuje naši stabilitu, jak fyzickou, tak mentální. Nebude už čas na studia a hltání vědomostí, je čas na méně libou činnost, a to je uvádění vědomostí do našeho života.

Obecně neochota zůstat v nějakém diskomfortu je pro většinu z nás nemyslitelná, a proto je tak těžké aplikovat návody na zlepšení přímo do života. Myšlenka, že u všeho, co nám má pomoci, musíme zažívat pohodu a pozitivní emoce, je mylná. Jít vědomě do nepohody, protože ta nám pomůže něco zkvalitnit, je velmi aktuální téma. Diety a sporty přece také bolí, učení je zdlouhavá věc, ale výsledky nás učiní spokojenými. Cesta k té nepovrchní dlouhodobé spokojenosti vede přes notný kus nepohody.

K jakékoliv hloubce se proniká až po dlouhé době. Když něco zkusíme jednou, dvakrát, tak je to zábava z té novosti, která skončí hned, jak to začne bolet. Série zatmění, která je před námi, nám ukazuje proces projití určitým koridorem nepohodlí, než dojdeme k hluboké spokojenosti. Nepohodlí je díky znamení Kozoroha v tvrdé práci. Smyslem těchto energií je umění říct životu ano i s jeho utrpením, s nedokonalostmi, i s tím počátečním omezením. Jsou to energie, kde selektujeme a vybíráme si to, co je dobré, což není to samé jako příjemné, vzrušující nebo nové. Mnoho věcí z našeho života bychom v zájmu prospěšnosti měli vypnout, omezit. To jsou energie vánočního zatmění a není důvod se jich obávat, pokud je přijmeme a přivítáme v našich životech.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.