Kdo je Donald Trump?

27. Listopad, 2019

Americký prezident Donald Trump je většinou vnímán pouze skrz mediální obraz. Ten může být ale více či méně nepřesný, proto se pojďme podívat, co o Trumpovi říká jeho vlastní horoskop.

Jedná se o horoskop s převahou ohně, vzduchu a vody. V kombinaci se zcela chybějícím zemským živlem vzniká robustní základ pro člověka silně emotivně laděného, navíc ochotného své nálady a myšlenky uvolňovat a komunikovat. Rozhodně tedy nečekejme chlad, rozvahu či zamlklost.

V Trumpově případě by však mluvit pouze o otevřené emotivní a komunikativní povaze bylo málo. Jeho horoskop naznačuje až živelnost. Ta je dána ascendentem v konjunkci s Marsem v ohnivém Lvu, Lunou ve Střelci ve 4. domě a konjunkcí Slunce a Urana v Blížencích v domě 10. v opozici na zmíněnou Lunu. Vyjmenované konstelace leží v rohových domech Trumpova horoskopu a tvoří naprostý základ jeho povahy.

V těchto konstelacích se však neskrývá pouze živelnost a nespoutanost. Kombinace silné východní orientace jeho horoskopu s velmi výrazným Marsem, Sluncem a Uranem, vytváří na jedné straně přebujelé ego, nadprůměrné sebevědomí, nebojácnost, samostatnost, potřebu vést, silnou touhu po nezávislosti a pocit vlastní výjimečnosti. Některé z těchto vlastností pochopitelně nejsou příliš oblíbené.

Na druhou stranu díky tomuto povahovému nastavení Trump nabízí také značnou přímost, rozhodnost, tah na bránu, schopnost vyřknout politicky nekorektní názory, odvahu k výrazným změnám a srdce bijící pro svou zemi. Mimochodem, fakt, že je Trump silný vlastenec, je v jeho horoskopu vyjádřen ohnivou Lunou ve 4. domě a také velmi výrazně obsazeným znamením Raka.

Zmíněná živelnost, touha po sebeprosazení a mnohdy až nezdravé sebevědomí se ostatně nesou celým Trumpovým dosavadním životem. Kvůli problémům ve škole byl svými rodiči ve 13 letech poslán na vojenskou akademii. Kromě studia zde hrál za univerzitní týmy amerického fotbalu a basketbalu. Tyto skutečnosti zcela odpovídají Trumpově Marsu ve Lvu na ascendentu.

Také jeho partnerský a rodinný život je bohatý a dobrodružný. Aktuálně je ženatý potřetí, každé manželství přineslo alespoň jednoho potomka a celkový počet jeho dětí je pět. Vzhledem k silně obsazenému znamení Raka a především přeaspektované Luně ve Střelci ve 4. domě, Donald Trump bezesporu rodinně založený je, ovšem jak u něho bývá zvykem, i v této oblasti je přespříliš živo.

A nejinak je to i s Trumpovou podnikatelskou minulostí. Opatrného bezchybného investora v něm nehledejte. I v této oblasti se do celé řady transakcí a projektů vrhal po hlavě. Jeho cíle byly vždy jen ty nejvyšší. Podnikatelské začátky měl výrazně ulehčeny dary a půjčkami od bohatého otce. Přesto se nedokázal vyhnout krizím, půjčkám s vysokými úroky, šesti bankrotům a ztrátám miliard dolarů. Nicméně renomovaný časopis Forbes ho koncem roku 2016 označil za 499. nejbohatšího člověka světa. Trump mimojiné vlastní hotely, kasína, mrakodrapy, restaurace, firmy, luxusní nemovitosti, atd., a to nejen na území spojených států. Zajímavostí je, že drtivá většina jeho projektů, ale i hotelů a jiných nemovitostí, nese nápis „Trump“. Výrazně postavené Slunce a Mars posiluje samolibost. Donald Trump si své silné společenské postavení užívá.

Už před svým vstupem do politiky byl známou mediální osobností. Měl drobné role v řadě filmů a seriálů, vystupoval v různých talk show, zábavných pořadech a výrazný úspěch mu přinesla role producenta a moderátora v reality show The Apprentice, za níž byl odměněn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy. Toto dobře odráží jeho extrovertní, sebevědomou a showmanskou povahu. Donald Trump zkrátka vždy s plným nasazením bojoval o to, aby byl bohatý, známý a vlivný. Ani řadou větších či menších neúspěchů se nenechal zastavit a za takové nasazení opět vděčí silně postavenému Marsu a Slunci v jeho horoskopu narození.

Poté, co jsem vám přiblížila jeho horoskop, už asi mnohým z vás není divné, že tato osobnost chtěla kandidovat na prezidenta USA. V roce 2016 se mu to podařilo a jeho působení v této roli už dobře znáte. I zde je nepřehlédnutelný a vášně budící. Díky svalnaté, razantní, přímé a otevřené rétorice a ochotě bez otálení svá odvážná slova podepřít odpovídajícími činy. Není proto divné, že má Donald Trump po celém světě silné příznivce, ale i odpůrce. A jaký je pohled do prezidentovy blízké budoucnosti?

Mimořádně důležitý pro něho bude především rok 2020, hlavně kvůli únorovým primárkám a listopadovým prezidentským volbám. Tranzity na jeho horoskop v průběhu téměř celého roku 2020 však nevypadají příliš dobře. Nemohu se stoprocentní jistotou tvrdit, že volební vítězství neobhájí, ale jsem si téměř jistá, že i kdyby ano, tak během celoroční kampaně si sáhne na dno. V podstatě všechny transsaturny se postaví proti citlivým místům jeho horoskopu narození a většina z nich se navíc díky retrograditě bude do napěťových pozic vracet. Tlak na jeho celkový život, tedy ne jen ten politický, by měl být v průběhu roku 2020 enormní. Tranzitní Saturn, Uran, Neptun i Pluto postupně vytváří opozice a kvadratury na Trumpovu natální Lunu, Venuši, Saturn, Uran i Pluto. V ohrožení se tak může snadno ocitnout jeho pověst, kariéra, rodina, manželství, ale i zdraví. Znovu však opakuji, že vše může zůstat pouze v úrovni krize, kterou Donald Trump zvládne. Tak se nechme překvapit…

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.