Není astrolog jako astrolog

21. Červen, 2017

Vážení přátelé, protože je vás stále víc, kteří se mě ptáte na polohu různých prvků ve vašich horoskopech, dospěla jsem k názoru, že se k tomuto tématu vyjádřím tímto veřejným příspěvkem. Zjistila jsem, že často pátráte po polohách prvků jako např. Lilith, Selené, a tak dále. Je mi jasné, že jste na podobné prvky byli upozorněni jinými astrology. Já samozřejmě nechci nikoho pomlouvat, byť odborná úroveň některých kolegů je tristní, ale považuji za důležité vás před určitým typem astrologů varovat. Proč? Problém je v tom, že jako laikové nemůžete být schopni rozpoznat, zda je vám předkládána seriózní astrologie, tedy informace plynoucí z poctivé analýzy horoskopu, která má poměrně jasná pravidla, nebo zda jste vystaveni nebezpečným bludům, básním a pohádkám, které jsou plné lákavých názvů prvků s minimálním astrologickým významem a vlivem. No nezní jméno Lilith úžasně tajemně a magicky?

Asi tušíte kam tímto sdělením mířím. Jde o to, že každý horoskop teoreticky může obsahovat mnoho desítek různých prvků. Od minoritních aspektů jako např. semi-kvinkunx, přes různé Arabské citlivé body, stálice, nově objevené planetky, atd., až po pomyslné body jako třeba Černá Luna. Vězte prosím, že dobrý astrolog si plně vystačí s klasickými planetami a aspekty. Jejich význam je velmi dobře znám a především je silný. I tento astrologický základ je přitom pro mnoho astrologů do určité míry obtížné správně analyzovat a vyložit. Umíte si asi představit, jaký guláš ve vašich horoskopech vzniká, začne-li astrolog výklad komplikovat řadou dalších doplňkových objektů s minimálním významem. Pro vaše hlavy a životy je to doslova nebezpečné. Vlastně jste klamáni a mateni, aniž byste to tušili. Dostane-li se slabý astrolog se svým výkladem do úzkých nebo začne-li se ve vašem horoskopu ztrácet, zpravidla vytáhne eso v rukávu v podobě skvěle znícího nesmyslu, a v podstatě je jedno, jestli tak činí záměrně či nevědomě.

Pro vás je výsledek totiž vždy stejný – básně, pohádky a ještě větší chaos, než předtím. Marketingová síla prvků jako je např. Bod Štěstí nebo Černá Luna je pochopitelně poměrně značný. Věřím, že by nemusel být příliš velký problém vyprodat s přednáškou na toto téma menší sál. Hodnota sdělení, které se vám na takové přednášce dostane, je ale blízká nule, a často i ze záporné strany. Pro vaše dobro vás tímto varuji před astrology, kteří se často ohánějí prvky chabé síly, nebo takovými, kteří těmto trpaslíkům připisují příliš velký význam. Představte si jakou paseku vám takový astrolog může v životě nadělat, kdybyste se jeho radami nedejbože řídili. Přemýšlíte-li nad možností nechat si vypracovat horoskop, vybírejte pečlivě. Omlouvám se za přímočaré sdělení, nikoho nejmenuji, ale mlčet by ode mě nebylo vůči vám fér. Přeji vám krásný čtvrtek!

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.