Transformační horoskop na týden od 20. května 2019

19. Květen, 2019

V úterý se dostane do konjunkce Slunce s Merkurem a obě planety zároveň přestoupí do znamení Blíženců. Máme před sebou vesměs harmonický týden plný mentálních podnětů a rozmanitých akcí.

Merkur a Blíženci vnáší do našich životů pohyblivost, zvědavost, nesoustředěnost, věčné poletování z úkolu na úkol, vždyť všechno je tak zajímavé a poutavé, a zároveň neschopnost dotahovat věci do konce a soustředit se na jednu věc. Chceme toho stihnout co nejvíc.

Je jasné, že existují situace, kdy je potřeba přepínat mezi různými činnostmi a tato pružnost se hodí. Obecně ji lépe zvládáme my ženy. Pokud to však přeháníme a jednáme tak každodenně a dlouhodobě, je to pro nás nezdravé.

Tisíce podnětů, většina z nich prakticky k ničemu, rozrušování mysli hlasitými, barevnými vjemy. Věnuj se mi, kup si mě, přemýšlej o mně, všimni si mě, musíš mě mít, musíš se tohoto zbavit a tamto si zkusit, zkontroluj, zda nemáš nový mail nebo zprávu, mrkni, kolik lidí ti „olajkovalo“ tvůj status…Toto je blíženecký svět.

Blíženecký svět nekočírovaný vědomím je svět tříštění pozornosti. A nepozorná, roztěkaná mysl je mysl slabá, snadno ovlivnitelná a ovladatelná. Není prostor pro zastavení.

Pokud si toto všechno jako vědomí lidé uvědomujeme, proč nezkusit pro vyrovnání detox od fb či internetu a jako náhražku zvolit třeba fyzické setkávání, které je pro blíženeckou energii také velice důležité.

Pro rozvoj soustředění se rozhodně hodí zjednodušit si život. Zjednodušením se život stává rozhodně bohatším a mluví o tom všechna důležitá světová náboženství.

V buddhismu je to důležitým předpokladem spokojenosti a později osvícení. Nám zatím bude stačit ta spokojenost. Počítejme však s tím, že celkové uklidnění, dosažení stavu bezžádostivosti podnětů a posléze schopnost dokonale zastavit všechny změny mysli, přichází postupně a žádá trpělivost.

Se vstupem Slunce do Blíženců by člověk mohl říct spolu s Descartesem „myslím, tedy jsem“. Je pro nás důležité nalézat moudrost, která ví o časovém a individuálním omezení každého vědění, a postupně si uvědomovat, že mysl je jen prostředek, nikoli cíl.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.