Transformační horoskop na týden od 29. dubna

28. Duben, 2019

V první půlce týdne vytvoří Merkur z Beranu kvadratury na Saturn a Pluto v Kozorohu – postupně přesné ve středu a čtvrtek. Merkur je nástrojem komunikace člověka se svým okolím a nástrojem získávání informací. Člověk nedokáže nalézt smysl toho, co zakouší, nebo sebe sama, pokud se nenaučí rozlišovat a rozumět. Během těchto energií může být naše myšlení spíše pesimistické, nedůvěřivé a hodně zbržděné. Nevidíme světlo na konci tunelu. Váznout a stávkovat může i doprava, včetně té naší osobní. Ucpané silnice. Zpoždění všeho druhu. Dopravy, písemností, smluv.

Když pracujeme na svém uvědomování, během těžkých aspektů na Merkur ze znamení Kozoroha, jasně vnímáme, že potřebujeme uzdravit zraněné části uvnitř sebe. Život v souladu s diktáty, a nesmyslnými nároky na dokonalost, nás bytostně zraňuje. Pozorujeme, že takový život je velmi bolestný. Založený na strachu, na popírání skutečného cítění. Založený na uznání, na tužbách po moci, odehrávající se pod neustálou přísnou kontrolou. Jednání je vesměs založeno na měřítkách, které nám předali druzí. A na toto všechno reagujeme různě, ale vesměs obrovským nárůstem depresí a psychických poruch v západním světě, závislostmi, nutkáními, obranami, úniky, uzavřeností v komunikaci a sociální méněcenností obecně. Každý dle nevědomých schémat v horoskopu narození.

Představa, že tato zranění zmizí sama, je úplně mylná. Mnozí z nás se snaží vkládat do své mysli pozitivní afirmace, různé konstrukce, schémata, ale ono to nezabírá. Tedy, abych k nim nebyla příliš kritická, jako bod číslo jedna to nezabírá. Pozitivní myšlení je velmi důležité, ale nemá léčivý potenciál, protože ten nestojí na schopnosti myslet nebo cítit se určitým umělým způsobem.

Léčivý potenciál má schopnost přijmout vnitřní realitu tak, jak ji prožíváme. Prozkoumat to, co skutečně cítíme, místo toho, co bychom cítit měli, je skutečně první a zásadní krok. Tak ho zkusme udělat a pojďme do toho.

Ve čtvrtek a pátek se vše opět vycentruje a začneme se cítit volně a rozhodně optimističtěji. Merkur vytváří pozitivní vazbu na Jupiter ve Střelci. Komunikace mezi lidmi se opět uvolňuje. Tyto dva dny jsou velmi vhodné k vyřizování smluvních, právně-pracovních záležitostí.

Od středy se formuje opozice Marsu z Blíženců na Jupiter ve Střelci – přesná v neděli. Jedná se o rozpor mezi konáním a právem. Expanze a sebeprosazení se častěji děje právně, ale i společensky nepřijatelným způsobem. Agresivita některých skupin lidí (pokud k tomu mají dispozice) napadá zákon, pořádek i normy dané společnosti.

Tento aspekt se vztahuje i k našemu konání za účelem dosažení spirituality. V západní společnosti hodně propadáme klamu, že duchovno je spojeno s něčím výjimečným, s nějakými stavy mysli, které se nám běžně nedějí, a proto je zde obrovský hon za zážitky. Neříkám, že zážitek není důležitý, ale není to cíl. Je to jako ve vztahu, společný krásný zážitek je fajn, ale cílem je kvalitní vztah.

Hledáme silné, na emocích založené zážitky, kdy vidíme neviditelné, jsme v silném prožitku a pak říkáme „tehdy se to stalo, tehdy jsem uvěřil.“ Bylo to v pátek 20. května. Myslím si, že spiritualita je přesným opakem, je pozvolná, nenápadná, velice jemná. Je to něco každodenního až banálního, ne nutně pozitivního až extatického. Všechny ty nudné a neutrální dny, až temné noci duše, mají minimálně stejnou, ba vyšší hodnotu pro náš růst.

Duchovní prozření se nedá předvídat a načasovat nějakou spirituální akcí, retreatem apod. Pokud to tak máme nastavené, je možné, že se s hlubokým duchovním prožitkem mineme. Není předvídatelný, mění se, dnes je jiný, zítra také.

Dalším z mnoha poloh této opozice je pocit, že si mohu všechno dovolit, rozpínavost a nezdravé sebevědomí, nerespektování pravidel.

A na závěr týdne přijde jedno krásné novoluní, tentokrát velmi harmonické. Stane se tak v neděli, ale o tom v dalším příspěvku. Přeji nám krásný týden s láskou ke svým strachům a ochotou si je prohlédnout a přijmout.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.