Vladimir Putin – astrologický rozbor

17. Prosinec, 2019

Pro časopis „Ve hvězdách“ jsem psala o Putinově horoskopu…

U prezidenta Putina nám chybí přesný čas narození. Na serveru Astro.com, což je nejspolehlivější zdroj časů narození významných světových osobností, je uveden čas spekulativní, ale protože nemáme jiný přesnější zdroj, tak z něj budu vycházet i já při svém rozboru.

Článek chci pojmout jako náhled do horoskopu, bez popisu jeho života, protože životopisů je mnoho a názorů na jeho osobu ještě víc. Nechci být ovlivněna autory článků a sama se pokusím vyjmenovat stěžejní konstelace a jejich vliv bez ohledu na to, jaký mám názor na Putina.

Putin je známý jako prezident, který se těší největší oblibě u svého lidu snad za celou novodobou historii. Z tohoto pohledu je to fenomén. Pojďme se společně podívat na konstelace, které stály na obloze při jeho prvním nádechu.

Jeho obě světla, Slunce i Měsíc, jsou ve vzdušných znameních Vah a Blíženců. Ve Vahách se nalézá i planeta komunikace, Merkur. Ten přijímá sextily od Pluta a Marse a kvadrát od Uranu. Je v konjunkci se Sluncem, Saturnem a Neptunem. V horoskopu Putina jasně převládá vzdušný živel. To vše naznačuje pronikavé a bystré myšlení se silným napojením se na intuitivní složku mysli. Merkur je přeaspektovaný, jeho mysl má mnoho možností pohledu na věci. Dokáže tedy o všem přemýšlet jak do hloubky, tak zapojit intuici, ale i se velmi rychle rozhodnout, pokud je potřeba. Pokud se pro něco rozhodne, můžeme si být jistí, že má vše perfektně promyšlené a zanalyzované. Saturn v kontaktu s Merkurem vždy prohlubuje myšlení. Navíc Saturn je ve Vahách skvěle umístěn.

Jeho nejdůležitější a nejvýraznější stellium (seskupení planet) je v padajícím 12. domě, je zde i Slunce, Luna se nachází v domě 8. a ascendent leží pravděpodobně ve Štíru. Tato kombinace z něj udělá člověka, o kterém nikdy nezjistíme všechno. On sám si vytváří obraz, kterým chce být vnímán. Ten je dokonale promyšlený. Má však spoustu tajemství, která nám zůstanou skryta. Nasadí pokerovou tvář, ale ve skutečnosti se za ní skrývá nesmírně citlivá a možná kdysi raněná duše. Má strach ukázat svou lidskou nedokonalost, zranitelnost a obavy z budoucnosti.

Prezident je vynikající diplomat a stratég. S tímto horoskopem se snaží být neustále dokonalý, a jeho emoce pocítí jen ti nejbližší. Dokáže velmi dobře a bez zbytečných emocí vést dialog, naslouchat a vyjednávat. Dovede se ovládat a chovat se ukázněně. Je si plně vědom toho, že se musí před životem chránit, aby mu nezasadil ránu, ze které už by se nevzpamatoval. Žije tak trochu ve strachu a snaží se jistit, jak to jen jde. Cítí se v ohrožení, proto nosí neustále neprůstřelnou vestu a obklopuje se bodyguardy. Je známý také tím, že se obklopuje astrology a lidmi z těchto oborů. I to by potvrzoval v mnoha ohledech jeho horoskop.

Tento člověk je odpovědnější než ostatní, možná dokonce mnohem víc, než by bylo zdrávo. Je tomu možná proto, že neměl možnost prožít opravdové dětství, a tak se nikdy nenaučil naivně důvěřovat životu a uvolnit se. Konjunkce Saturna se Sluncem v kombinaci s Plutem na MC vždy vede k silné snaze o sebeprosazení. Je to určitý druh kompenzace vnitřní nejistoty.

Pluto vládne celému horoskopu narození a je v nejvyšším bodě horoskopu přímo na hlavní ose v oblasti kariéry a tvoří vynikající vazby na osobní planety. To mu dává silnou vůli, pevnou ruku, ale nevidím v tom tvrdé znaky diktátorství, před kterými jeho oponenti varují. Ty vypadají ještě jinak. Domnívám se, že Putin není hrozbou pro svět. Připadá mi velmi zásadový, ale v případě potřeby i tvárný.

Přes všechny klady má v horoskopu jeden velmi nebezpečný kvadrát od Urana v 9. domě na celé seskupení planet v domě 12. Ne neprávem se obává nečekaných útoků na svoji osobu. Už několikrát byl terčem pokusu o atentát. Ale jak víme, na uranský kvadrát se nikdy nepřipravíme dopředu. Je nečekaný až zákeřný a mění vše.

Co se týká Putinova soukromého života, s manželkou Ljudmilou po 30 letech dokončil odluku v roce 2014. O svém soukromí nepodává zprávy, jen říká, že je spořádaný muž a dříve či později se ožení. Z horoskopu narození je vidět, že své emoce opravdu nebude prezentovat veřejně, a i ve vztahu s ženami jimi bude šetřit. Nicméně v intimní oblasti zdrženlivý zřejmě nebude. Ke své ženě i milenkám je štědrý, o čemž svědčí Jupiter v 7. domě ve znamení Býka, a také samotná Venuše, jako vládkyně oblasti vztahů a její aspektace.

O Putinovi je známo, že má rád přírodu a zvířata. O tom mluví i jeho horoskop. Prezident je ve své podstatě velmi plachý, rezervovaný a nechce být středem pozornosti. Jako relaxaci volí proto pobyty v přírodě. Sám prohlásil, že je mu v přírodě dobře proto, že příroda a zvířata ho nesoudí. Vidí zvířata v lepším světle než lidi. Miluje rybaření, psy.

Jeho láska ke sportu je všeobecně známá, výborně lyžuje, má černý pás v judu, vlastní stáje s koňmi, na kterých bravurně jezdí. Každý den dopoledne plave a cvičí. Má střeleckého Marse a Berana v 6.domě, takže velmi pohyblivé tělo s potřebou vybít energii. Řekla bych, že motivace sportovat je dána i jeho strachem ze smrti. Jak má vše promyšlené a uspořádané, snaží se vzdorovat nemocem úzkostlivou péčí o tělo a své zdraví. Je téměř stoprocentním abstinentem a jídlo je mu dodáváno z domácí bio farmy.

Vladimir Putin neprochází jednoduchým životním obdobím. Pod obrovským tlakem může být jeho psychika a pravděpodobně se dojednávají záležitosti, o kterých nebudeme nikdy informováni. Celé stellium je pod tlakem Pluta se Saturnem, který bude nejsilnější do konce jara 2020. Přejme mu tedy hodně odolnosti a psychické vyrovnanosti ve svém životním poslání.

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.