Horoskop Angely Merkelové – zrozena k úspěchu?

30. Leden, 2020

Podle svých vlastních slov je úřadující německá kancléřka Angela Merkelová na ústupu ze scény. Funkce předsedkyně CDU se už vzdala a po konci ve vrcholném úřadu v roce 2021 neplánuje další politické angažmá. Z tohoto pohledu se zdá být nadpis článku a slova o úspěchu zavádějící, ale při pohledu na celou kariéru Angely Merkelové by mohla leckomu spadnout brada. Poslankyní Spolkového sněmu je 30 let, téměř 8 let v roli ministryně, ale hlavně k dnešnímu dni přes 14 nepřetržitých let v roli kancléřky Německa. To znamená výrazný úspěch ve čtyřech po sobě jdoucích volebních obdobích. Bývá označována za faktickou lídryni EU a opakovaně také za nejmocnější ženu světa. To vše i přesto, že její politika, vystupování a projevy byly většinou konzervativní až nudné. Jak vypadá horoskop takového člověka?

V první řadě je potřeba říct, že ve své nenápadnosti Merkelová mate tělem. Jakkoli totiž může působit nevýrazně, ve skutečnosti si jde skálopevně a trpělivě za svým. V jejím horoskopu sice převládá vodní živel, což by prvoplánově žádnou zvláštní sílu k prosazení se nedávalo, ale při bližším pohledu vidíme horoskop s převahou obsazení kardinálních znamení a zároveň rohových domů. Právě tato kombinace dává osobnosti Merkelové vysoké životní ambice a sílu je naplňovat.

Mezi největší tahouny jejího horoskopu nepochybně patří Mars ve Střelci v prvním domě, který je navíc v dobrých vazbách na Neptun na MC a Pluto ve Lvu a 8. domě. Toto postavení způsobuje silně soutěživou povahu, která přirozeně chce být lídrem. Obzvlášť v mladším věku dává egoistické a někdy až neomalené projevy, situace kdy si člověk s tímto postavením staví hlavu a vystupuje stylem “já chci”. Zbytek horoskopu Angely Merkelové však tyto projevy tlumí a kultivuje, proto německou kancléřku takto neznáme. Jakoby si ze svého dynamického Marsu v prvním domě uměla vzít jen to nejlepší, tedy tah na bránu a touhu uspět. Díky znamení Střelce se její soutěživost vybíjí především na poli vzdělání a světonázoru. V mládí byla výbornou studentkou a své ideály a přesvědčení se snažila prosadit a realizovat právě v politice.

Další dominantou jejího horoskopu je silně postavený Saturn ve Štíru v domě desátém, jako vládce velké části prvního domu a v sextilu na Venuši. Právě díky takto postavenému Saturnu byla Merkelová v životě přitahována k vykonávání mocenských politických funkcí ve vrcholných úřadech. Ale nejen to. Takovýto Saturn slavné Němce zároveň propůjčil vůli, disciplínu a trpělivost na cestě vzhůru. A také charakterizuje její rozvážnou politiku, kdy byla německým lidem vnímána jako záruka železné stability, obzvláště ekonomické, a schopnosti konsenzu. To vše z Merkelové činilo po dlouhá léta přirozeně silnou autoritu, výrazně přesahující hranice Německa. V souvislosti s postavením Saturna v desátém domě je však vždy nutné uvažovat s možností ústupu ze slávy až kompletního kariérního pádu, ale o tom později.

Velmi výrazným rysem horoskopu Angely Merkelové je také přeplněné znamení Raka, včetně Slunce, v sedmém domě. Co to znamená? Jak možná víte, Rak je mateřské znamení, proto nemůže být náhodou, že Merkelová má v Německu dlouhá léta přezdívku “Mutti”, tedy jakási matka lidu, protože vlastní děti nemá. Z toho je vidět, že v minulosti byla skutečně oblíbená, což jistě podporovalo i postavení Neptuna ve Vahách na MC. Dokázala umně reagovat na nálady ve společnosti a většinou se lidem dokázala zavděčit. Často se snažila dělat politiku pasivní až žádnou, případně sociální a konzervativní. Jak už jsem psala, byla schopná komunikace a dohody. Merkur v konjunkci s Jupiterem zde v očích lidí posiloval důvěryhodnost a přesvědčivost, tedy další klíčové vlastnosti k dosažení úspěchu ve veřejné funkci.

Speciální odstavec si jistě zaslouží poměrně přesná kvadratura mezi konjunkcí Slunce Uran v Raku v sedmém domě a Neptunem ve Vahách na MC. Čímž se posouváme k začátku politického konce Angely Merkelové. Toto je v podstatě jediný problém v jejím horoskopu, zato však pořádný. Pro vysoce postaveného politika je podobná konstelace něco jako časovaná bomba. Stačí jediná chyba, která ale může být tak velká, že ho stáhne z výsluní. A to se přesně Merkelové stalo. Inspirována jakousi humanitárně-sociální smyšlenkou, motivována kdovíčím a kdovíkým, jednoho krásného slunečného dne roku 2015, dala stovkám tisíc ekonomických uprchlíků jasný signál svým slavným veřejným prohlášením “my to zvládneme”. Následně se s imigranty fotila, později rozhodla přijmout tisíce uprchlíků z Maďarska, a celkově v první fázi imigrační vlny postupně vysílala řadu “vítacích” signálů. Od té doby její popularita a volební výsledky vytrvale klesají a tato osudová chyba jí de facto donutila oznámit konec v politice. Ostatně není se čemu divit, za její přístup zaplatila řada Němců životem.

Pojďme se ale ještě jednou vrátit k dlouhému období úspěchu Angely Merkelové. Německá politička nebyla nikdy zvlášť výraznou neodolatelnou magnetickou osobností s plamennými projevy. Odkud se tedy její popularita vzala? Jak je možné, že svého času byla nejmocnější ženou světa? Podle mého názoru by na takto mimořádný úspěch samotné planety nestačily. Klíč k této hádance hledejme ve stálicích. Merkelová má na své straně několik opravdu silných a pozitivních stálic. Konkrétně se jedná o hvězdy Spica, Rigel, Arcturus, Vega a Sirius. Všechny tyto stálice jsou v konjunkci s planetami a citlivými body jejího horoskopu, všechny z nich jsou významné a všechny dávají mimo jiné slávu, pocty a bohatství. Když blahodárný vliv těchto stálic spojíme se silnou podstatou horoskopu německé kancléřky, vzniká skutečný efekt, a také dostáváme odpověď na otázku co stojí za tak masivním úspěchem jednoho relativně nevýrazného člověka…

Veronika Navrátilová, web – ctuhoroskopy.cz, tel – 603 572 667, email – vikti@centrum.cz, youtube – https://www.youtube.com/channel/UC98Jin2j0VVkH9yYGbI4Ucw

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.