Saturn a Jupiter

27. Duben, 2017

Jednou z oblastí, kde je právo na štěstí propagováno s velkou vášní, jsou terapie všeho druhu, ať už alternativní nebo konvenční. S horlivostí se snažíme zbavit všeho, co překáží, blokuje a ztěžuje naše úsilí o štěstí. Chceme mít uspokojivé vztahy, dokonalé manželství, šťastné děti, skvělý sex, bohatý duchovní život, příjemné a harmonické emoce, efektivní rozhodování, dobré zdraví a integrovanou osobnost. Zjednodušeně řečeno chceme jupiterský růst a rozmach, bez saturnského odkladu a omezení.

A víte jaká je pravda? Čím více usilujeme pouze o štěstí jako o nejvyšší hodnotu, tím více se nám vzdaluje a problémy samozřejmě dál přicházejí.

Planeta Jupiter je v astrologii symbolem schopnosti rozšiřovat hranice. Pokud bylo něco pro Dia (Jupitera) typické, byl to jeho sklon flirtovat s každým, kdo ho dokázal zaujmout. Nikdy se nespokojil se svou manželkou Hérou a neustále vyhledával nové prostory, na nichž mu tráva připadala zelenější než jinde.

Teď se zamysleme nad významem takových slov, jako je tíživost, hrob, smrtelnost, melancholie, strnulost, nehybnost a deprese. Tato slova jsou pociťována jako záporná.  Vyžadujeme pouze dary světlých bohů, zatímco uvedené vlastnosti patří bohům, pobývajícím v temnotách podzemí. Také oni na nás kladou požadavky. Ze své astrologické praxe jsem přesvědčena, že kdo tyto požadavky v životě nejvíce odsouvá, tomu se pak dějí na jeho osobní pouti daleko naléhavěji ve vnějších okolnostech a v hmatatelnější úrovni.

Naše fantazie o osobním růstu (Jupiter) nás často zbavují toho, co by mohlo obohatit a oduševnit náš život. Všechny formy života mají své oprávnění a v každém horoskopu jsou zastoupeny veškeré principy. Neboli neměli bychom si přát jen dobrý den, ale připomínat si i memento mori (pamatuj, že zemřeš). A víte, že to není vůbec strašení? Naopak vás chci nasměrovat na jedinou cestu, která vede k opravdovému uzdravení.

Když vezmeme Saturna na milost, náš životní rytmus se zpomalí a my získáme nový pohled na život, zkoncentrujeme své myšlení, staneme se střízlivějšími, zmírníme své nadšení i svou touhu po rozpínavosti (lidé s rakovinou) a náš život získá pevný řád.

Chce se po nás, abychom zažili i nepohodlí, měli trpělivost se svými chybami, nedokonalostmi a nedostatečnostmi. Odstraňováním našich problémů se zbavujeme možnosti je přijmout a tím prohloubit a ozdravit svůj život. Saturn promlouvající k nám skrze depresi je stejně normální jako Jupiter projevující se radostnou náladou.

Široký rozhled Jupitera, syndrom typu „co vidím, to musím mít„, má v životě jistě své místo, ale ne do té míry, abychom neviděli poklady ležící na dosah. K tomu potřebujeme Saturna. Ten nám pomáhá zbavovat se extrémního chtíče a osvobozuje nás od věčné honby za štěstím.

A aby to nebylo tak jednoduché, je potřeba si říct, že každý na světě má jiný horoskop. Takže každý si pro svou celistvost musí v tomto životě zažít různé kombinace principů. Někdo se potřebuje k jupiterskému pohledu na svět právě dostat a jiný má zažít právě ten saturnský. Proto obecné rady a semináře berte spíš jako hezké povídání o ideálu, který neexistuje, než jako vaší individuální pomoc.

autor
Astrologií se zabývám zhruba 25 let. Za tu dobu jsem vypracovala a vyložila horoskop stovkám klientů. Ovládám celou řadu astrologických disciplín a bude mi velkou ctí zabývat se právě Vaším horoskopem.